جک سالیوان – واشنگتن آماده محترم شمردن برجام است

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۹
جک سالیوان - واشنگتن آماده محترم شمردن برجام است

 واشنگتن آماده محترم شمردن برجام است

جک سالیوان ، مشاور امنیت ملی دولت بایدن به تازگی در مورد برجام و بازگشت ایالات متحده به این توافق هسته ای با ایران گفت: دولت جدید واشنگتن می خواهد با پیوستن دوباره به توافق هسته‌ای ایران و محترم شمردن بندهای آن، شرایطی ایجاد کند که ایران نیز دوباره به تعهداتش بازگردد. مشاور امنیت ملی دولت بایدن تصریح کرد تهران باید به جایگاه قبل از خروج واشنگتن از برجام بازگردد و  ملزم به اجرا و رعایت شرایط این توافقنامه شود که به نظر ما امکان پذیر و قابل دسترسی است.

جک سالیوان - واشنگتن آماده محترم شمردن برجام است

جک سالیوان – واشنگتن آماده محترم شمردن برجام است

وی تاکید کرد بایدن برای جبران آسیبی که اردوگاه وی تصور می کند با خروج ایالات متحده از این توافق در سال ۲۰۱۸ توسط دونالد ترامپ وارد شده است، تلاش خواهد کرد.

مشاور امنیت ملی دولت آتی آمریکا با بیان اینکه بازگشت واشنگتن به این توافقنامه به معنای لغو تحریم هایی خواهد بود که موجب وارد شدن میلیاردها دلار زیان به تهران شد، گفت که این بازگشت زمینه را برای مذاکرات بعدی در باره مسائل گسترده تر آماده خواهد کرد.

ثبات مواضع ایران درباره برجام

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته تاکید کرد: مواضع ایران درباره برجام، ثابت و بدون تغییر است. برجام یک بار مذاکره شد، این توافق نتیجه مقاومت ایران بوده، امضا شده و در قطعنامه ۲۲۳۱ درج شده است. نه ایران چیزی که یکبار مذاکره شده را مجدداً مذاکره می‌کند و نه الزام‌آور بودن قطعنامه ۲۲۳۱ از آن کم می‌شود.

سالیوان که از هنگام معرفی شدن به عنوان مشاور امنیت ملی بعدی کاخ سفید، سخنرانی های همگانی چندانی نداشته، در نشست شورای سردبیری وال استریت ژورنال در باره مسائل مربوط به ایران و شماری از مسائل دیگر مربوط به امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده که دولت بایدن ممکن است از هنگام آغاز به کار در ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) با آن رو به شود، سخن گفت.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان