حادثه تاریخی – عجیب ترین اتفاق هواشناسی تاریخ

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۸

عجیب ترین اتفاق هواشناسی تاریخ

شمارش معکوس برای وقوع عجیب ترین حادثه تاریخی در حیطه هواشناسی شروع شده است. بخش زیادی از ایالات مرکزی آمریکا در کمتر از ۲۴ ساعت از تابستانی گرم به زمستانی سرد همراه با برف و بوران پرتاب خواهند شد. این مناطق با کاهش ناگهانی دما تا ۴۰ درجه سلسیوس همراه خواهند شد. در واقع این آخر هفته باید منتظر شنیدن خبر بارش برف سنگین در مناطق بزرگی از ایالات مرکزی آمریکا باشیم.

حادثه تاریخی - عجیب ترین اتفاق هواشناسی تاریخ

حادثه تاریخی – عجیب ترین اتفاق هواشناسی تاریخ

حادثه تاریخی در آمریکا

شهر دنور تا امروز دمای ۳۶ درجه سانتیگراد را تجربه می نمود. اما فردا احتمالا بیش از ۲۰ سانتی متر برف در این شهر خواهد بارید! شهری را تصور کنید که مردم آن امروز را بخاطر گرما زیر باد کولر قصد خنک کردن خود را دارند، اما روز بعد باید با لباس های گرم برف و دمای منفی ۵ درجه سانتیگراد را تجربه خواهند نمود. طی این واقعه عجیب و البته جالب مردم در این ناحیه تابستان و زمستان را در یک هفته به چشم خواهند دید.

هرچند به نظر می رسد چنین واقعه ای هرگز رخ نداده بوده ؛ اما سابق بر این هم چنین پدیده ای به ثبت رسیده است. موارد مشابهی در طول تاریخ در ایالات متحده به ثبت رسیده است.

حادثه مشابه

در سال ۱۸۸۸ هم در نواحی مرکزی آمریکا ( ایالت‌هایی مثل مونتانا، داکوتا، وایومینگ، نبراسکا، کانزاس، تگزاس و نیو مکزیکو) کولاکی ناگهانی رخ داد. در کمتر از ۱۸ ساعت دمای هوا ۶۰ درجه فارنهایت سرد شد. دو متر برف نیویورک را در بر گرفت و تندبادی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بر این مناطق یورش برد. بوران ۸۸، مردم را در خانه هایشان زندانی کرده بود و آنها حتی نمی توانشتند درب خانه ها را باز کنند. ۲۰۰ کودک در راه رسیدن به خانه از مدرسه، یخ زده و جان باختند. در مجموع ۴۰۰ نفر جان خود را در این حادثه طبیعی از دست دادند.

البته امروزه به لطف علم و فناوری، بروز این سرما از مدتها قبل پیشبینی و اطلاع رسانی شده است تا مردم با این سرما غافلگیر نگردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0