حامد فاطمی روش – تشکیل گروه‌های جهادی برای امر به معروف و نهی از منکر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۱

شکل گیری شعب پرونده‌های امر به معروف و نهی از منکر

حامد فاطمی روش جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران اعلام کرد : ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران تلاش دارد شرایطی را فراهم کند که هیچکس دغدغه امر به معروف و نهی از منکر و عواقب آن را نداشته باشد. در این راستا سیر حمایتی را آغاز کردیم که نهادهای مختلفی حمایت‌های خوبی از ما در این باره کردند. به عنوان نمونه با همکاری دادستانی استان تهران شعب ویژه مخصوص پرونده‌های امر به معروف و نهی از منکر در برخی از دادسراها شکل گرفت. همچنین قرار است از ظرفیت‌های قانونی و مجموعه‌هایی که با ما همگام هستند هم استفاده شود و نهادهای مختلفی برای مشاوره‌ها و وکالت رایگان با ما همکاری کنند.

مجرمان در مسیر امر به معروف و نهی از منکر استان تهران

حامد فاطمی روش – تشکیل گروه‌های جهادی برای امر به معروف و نهی از منکر

براساس ماده ۹ قانون کسانی که در مسیر امر به معروف و نهی از منکر استان تهران مانع ایجاد کنند، مجرم به شمار می آیند و مجازات می‌شوند. دادسراهای تعیین شده مکلفند تا کارکنان دولت و نهادهای دولتی که در این باره با ما همکاری نکنند را توبیخ و با آنها برخورد کنند. تلاش ما این است که امر به معروف حق و تکلیف همه مردم شود و دیگر هیچ کسی از مطالبه گری و امر به معروف واهمه نداشته باشد.

تشکیل گروه‌های جهادی و مردمی

حامد فاطمی روش تشکیل گروه‌های جهادی و مردمی برای امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اقدامات دانست که این گروه‌ها آموزش مطالبه گری صحیح را می‌بینند و بعد تحت حمایت، آموزش و خدمات به ما قرار می‌گیرند. از دید وی درحال حاضر ۸۰-۹۰ گروه مردمی فعال در این باره وجود دارد. با این حال در سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بخش ثبت نام در این گروه‌ها وجود دارد که افراد می‌توانند از هر شهر، استان و روستایی ثبت نام کنند. این افراد برای اینکه بتوانند مجوزبگیرند باید تخصص‌ها و ویژگی‌هایی مثل تحصیلات دانشگاهی، تجربه فعالیت در این حوزه را داشته باشند. در استان‌هایی مثل تهران ما مصاحبه حضوری هم با این افراد انجام می شود تا مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان