حجاب اختیاری – قانون حجاب اجباری در عربستان رسماً ملغی گردید

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۱

 دستورالعملی فوری ⁩وزارت کشور عربستان

حجاب در عربستان اختیاری شد ⁩وزارت کشور عربستان با صدور دستورالعملی فوری برخورد با زنان بی‌حجاب را از ۲۳ سپتامبر ممنوع اعلام کرد. از این رو  قانون حجاب اجباری در تمام شهرهای عربستان به جز دو شهر مکه و مدینه  لغو و آزادی عمل زنان در پوشش  به رسمیت شناخته شد. پیش تر نیز  مناهل العتیبی زن سعودی چند روز  آداب و رسوم عربستان را زیرپا گذاشت و با کشف حجاب، در خیابان های ریاض به گشت و گذار پرداختدگشت و گذار بدون حجاب خود در خیابان های ریاض را فیلم برداری هم کرد و روی حساب شخصی خود در توییتر گذاشت و زیر آن نوشت: دیروز بدون اینکه با هیچ گونه مزاحمتی از سوی نیروهای امنیتی روبرو شوم، در خیابان های ریاض گشتم.

فعالان فضای مجازی در عربستان عقیده داشتند که اقدام این زن با حمایت مقامات سعودی صورت گرفته است و  مقامات این کشور از این طریق به دنبال ارزیبابی واکنش جامعه درباره رفع حجاب اجباری و مقدمه چینی برای کشف حجاب زنان در این کشور هستند. فعالان سعودی همچنین باور داشتند که مقامات این کشور از طریق چنین اقداماتی به دنبال لغو حجاب اجباری و کشف حجاب در این کشور در چارچوب اصلاحات  محمد بن سلمان هستند.

 قانون حجاب اجباری در عربستان رسماً ملغی گردید

از نظر آنها، رژیم سعودی در حالی دم از رفع محدودیت های اجباری جلوی زنان می زنند که فعالان زن مخالف رژیم پشت میله های زندان به سر می برند. تحولات ورخدادهایی نظیر اقدام این زن در عربستان سعودی، سوال هایی رو بوجود آورد که آیا لغو حجاب به یک واقعیت عینی در این عربستان تبدیل می شود؟ آیا عربستان  به زودی قوانین مربوط به حجاب اجباری را در این کشور لغو  و کشف حجاب زنان را قانونی می کند؟

حجاب گردشگران خارجی در عربستان

الخطیب رئیس سازمان گردشگری عربستان اعلام کرده بود که این کشور  اعطای ویزای الکترونیکی به شهروندان ۴۹ کشور جهان را آغاز کرده است. وی افزود که علاوه بر آن شهروندان ۴۹ کشور همچنین می‌توانند با مراجعه به سفارتخانه و کنسولگری‌های عربستان در خارج اقدام به دریافت ویزا  کنند.وی خاطرنشان کرد: تاکید مقامات عربستان این است که بخش گردشگری می‌تواند در جذب سرمایه سهیم باشد. طرح دولت تا ۲۰۲۰ به گونه ای برنامه ریزی شد که شرایط ۶۴ میلیون سفر در سال و تا سال ۲۰۳۰ زمینه ۱۰۰ میلیون سفر در سال را برای گردشگران خارجی فراهم آورد. رئیس گردشگری عربستان با بیان اینکه دولت به زودی قانون لباس پوشیدن را صادر خواهد کرد و ذ گردشگران خارجی می‌توانند در عربستان فرهنگ قوی و بزرگی را شاهد باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0