عبدالرسول عمادی – پیشنهاد بازگشایی مدارس از اول اردیبهشت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۴

پیشنهاد تازه عبدالرسول عمادی

پیشنهاد بازگشایی مدارس از اول اردیبهشت

عبدالرسول عمادی، مشاور وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست خبری اعلام کرد:

«پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.»

به گفتۀ مشاور وزیر آموزش و پرورش  این سناریوها قرار است امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود.

حداقل ۵ سناریو برای وضعیت‌های محتمل

با توجه به شیوع کرونا ویروس در کشور و اوج آن تا  اواسط فروردین، عبدالرسول عمادی درمورد ۵ سناریو که  برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی شده است اظهار کرد:

«اولین سناریو، تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت»

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه‌ها باشد گفت: «حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

وی در خاتمه بیانات خویش افزود: « این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان