حذف قبض کاغذی از امروز

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۱

زمانی که وزارت نیرو برای حذف قبض کاغذی از امروز   مشخص کرده بود، شروع شده و از امروز، اول مهرماه، این قبوض برای هیچ مشترکی به جز مشترکانی که شرایط خاص دارند، صادر نخواهد شد. طبق آخرین آمار، ۹۶ درصد مردم در طرح حذف قبوض کاغذی برق شریک بودند و اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند.

طی گزارش، آخر پاییز سال گذشته بود که محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صرفه‌ جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در صورت کنار گذاشتن قبوض کاغذی آب، برق، گاز و تلفن خبر داد و گفت: با این صرفه‌ جویی می‌توان کارهای بزرگی به صرف مردم انجام داد و ذهن مردم را باید نسبت به ضایع شدن این منابع حساس کرد.

حذف قبوض از امروز

اول مهر ماه زمانی بود که از سمت وزارت نیرو برای پاک شدن قبوض کاغذی مشخص شد و به گفته مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر، از امروز دیگر قبض کاغذی برق برای مشترکان نوشته نخواهد نخواهد شد.

هادی مدقق، با  اعلام خبر بالا گفت : چنانچه آخرین آمار مشارکت مردم در این طرح ۹۶ درصد بوده است. هر چند قابل تاکید است که این پدیده یک فرآیند مداوم بوده و مشترکین همچنان می‌توانند از طرقی که پیش از این اعلام شده نسبت به ثبت‌ اطلاعات خود اقدام کنند.

در روش دوم نیز سرشماره‌ای اطلاع داده شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه وارد خواهد شد و پس از این قبوض خود را به صورت پیامک دریافت خواهند کرد. در اصل همه مشترکان در کل ایران قادرند با ارسال شناسه قبض *یک که باید به زبان لاتین (اعداد انگلیسی) نوشته شده باشد، به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ برای سراسر کشور و سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ برای مشترکین تهرانی نسبت به وارد کردن شماره همراه خود در سامانه صدور قبض کشور اقدام کنند.

مستاجرها چه‌کنند؟

همچنین شخصی مالک خانه نباشد  و مستأجر است، پس از آنکه از محل مورد نظر رفت، باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به همان شماره اسمس کند تا پدیده ی ارسال قبض آن شماره شناسه قطع شود. سپس شناسه قبض خانه جدید خود به همراه ستاره یک را مجدد پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض برق دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند. هم اکنون برای حدود یک میلیون مشترک که شماره همراه آن‌ ها وجود دارد، به شکل موازی هم قبض کاغذی و هم قبض به صورت اسمس ارسال می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان