حذف کشتی – حذف کشتی فرنگی از المپیک یک دروغ بزرگ است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۳
حذف کشتی - حذف کشتی فرنگی از المپیک یک دروغ بزرگ است

شایعه ای که دست به دست می گردد

در روزهای اخیر خبری در رسانه ها به سرعت در حال انتشار است مبنی بر حذف کشتی فرنگی از المپیک ۲۰۲۴ پاریس. این خبر به نقل از یکی از اعضای کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی نقل می شد. اما حالا فعالین عرصه کشتی یک به یک در حال تکذیب کردن این خبر هستند.

حذف کشتی - حذف کشتی فرنگی از المپیک یک دروغ بزرگ است

حذف کشتی – حذف کشتی فرنگی از المپیک یک دروغ بزرگ است

محمد بنا: حذف کشتی فرنگی یک دروغ بزرگ است

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در این رابطه گفت: چنین خبری به هیچ عنوان صحت ندارد. بنا گفت: بیشتر کشورهای صاحب کشتی در کشتی فرنگی هم حرفی برای گفتن دارند، این کشورها هرگز اجازه حذف کشتی از المپیک را نخواهند داد. یک زمانی بحث سر این بود که کلا کشتی از المپیک حذف شود که اینچنین نشد.

کشور سنگال که میزبان المپیک جوانان است می تواند درخواست کند تعدادی از رشته ها در این مسابقات حذف شوند و رشته های دیگری اضافه شوند؛ که این کشور در آنها توان عرض اندام دارد. در المپیک جوانان هر کشور فقط می‌تواند در ۲ وزن حضور داشته باشد. به میزبان گفتند کشتی را بطور کامل نمی‌توانی حذف کنی و در نهایت به این نتیجه رسیدند بین کشتی فرنگی، آزاد و زنان، کشتی فرنگی نباشد و به جای آن کشتی ساحلی باشد. این تمام ماجراست و هیچ ربطی هم به المپیک بزرگسالان ندارد.

حمید سوریان: چنین شایعه هایی جوانان را ناامید می کند

حمید سوریان که در حال حاضر نایب رییس فدراسیون کشتی است هم درباره این شایعه اظهار ناراحتی کرده است. سوریان گفته: انتشار چنین خبرهایی باعث می شود جونان و نوجوانان روحیه اشان را از دست بدهند. نباید آینده سازان و پشتوانه های کشتی کشور را دلسرد و ناامید کرد.

وی ادامه داد: هنوز تکلیف المپیک ۲۰۲۰ مشخص نشده است، نمی توان درباره المپیک پس از آن نظر داد. حذف یک رشته ورزشی از المپیک هم به همین سادگی نیست و پروسه طولانی و پیچیده ای دارد. چنین موضوعی نه به صورت رسمی و نه حتی به صورت غیر رسمی به فدراسیون منتقل نشده است. بنابراین این موضوع فقط یه گمانه زنی و شایعه مخرب است.

نایب رییس فدراسیون کشتی ادامه داد: در شرایط کنونی که کشتی وضعیت چندان مطلوبی ندارد، اهالی رسانه باید بسیار محتاطانه تر عمل کنند و هر خبری را منتشر نکنند. این روزها کشتی از لحاظ کمیت شدیدا افت کرده است. تعداد ورزشکاران این رشته ورزشی نیز به نسبت گذشته بسیار کاهش داشته است. در چنین شرایطی باید از این ورزش حمایت نمود تا از این روزهای سخت عبور کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان