خودقرنطینگی رامای دهم– انتقاد گسترده مردم تایلند از پادشاه جنجالی این کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۱

خودقرنطینگی رامای دهم در اقامتگاهی مجلل

رامای دهم، پادشاه تایلند همراه با ملتزمان رکاب، در هتلی مجلل واقع در شهر تفریحگاهی گارمیش پارتنکرچن، خود را قرنطینه کرده است. ده‌ها هزار نفر از مردم تایلند قانون را زیر پا گذاشتند و  از رامای دهم انتقاد کردند. طبق گزارش‌ها سلطان ماها واجیرالونگکورن معروف به رامای دهم، کل هتل بزرگ زوننبیکل را اجاره کرده است. البته این هتل چهار ستاره از شورای ناحیه‌ای که در آن قرار دارد، برای میزبانی از پادشاه و اطرافیانش مجوز ویژه گرفته است.

حرم‌سرایی پادشاه تایلند

خودقرنطینگی رامای دهم – پادشاه تایلند

حرم‌سرایی با ۲۰ هم‌بالین و خدمتکاران پرشمار، جزو ملتزمان رکاب پادشاه ۶۷ ساله تایلند هستند.مهمان‌خانه‌ها و هتل‌های این منطقه طبق دستور مقابله با بحران کرونا تعطیل هستند، ولی هتل بزرگ زوننبیکل را به گفته سخنگوی شورای محلی این ناحیه به خاطر آن که « این‌ مهمان‌ها یک گروه همگن و بدون تغییر هستتند»، مستثنا کرده‌اند.طبق گزارش‌های منتشر شده، ۱۱۹ نفر از ملتزمان رکاب پادشاه را به تایلند برگرداندند، زیرا مشکوک به ابتلا به  کروناویروس بودند.

خودقرنطینگی پادشاه تایلند در اقامتگاهی مجلل، خشم ده‌ها هزار نفر از مردم تایلند را برانگیخت که خطر زیرپا گذاشتن قانون مقابله با توهین به مقام سلطنت را به جان خریده‌اند و او را در فضای مجازی مورد انتقاد قرار دادند.بر اساس این قانون، مجازات توهین یا انتقاد به مقام سلطنت، به ۱۵ سال حبس هم می‌رسد.

با اشاره به گسترش  کرونا در تایلند و خوش‌گذرانی پادشاه این کشور در آلمان هشتگ «پادشاه به چه درد ما می‌خورد؟» طی ۲۴ ساعت در توییتر ۱.۲ میلیون بار ظاهر شد. وزارت بهداشت عمومی تایلند از ۱۰۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داده که شمار کل مبتلایان به ۱۲۴۵ نفر می‌رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان