حسن روحانی – به بازگشت ثبات به بازار سرمایه و ارز امیدواریم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۱

بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش باز می‌گردد

حسن روحانی امروز در در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ضمن اشاره به شرایط رو به بهبود وضعیت منابع ارزی و حرکت مثبت تولید و صادرات کشور و تقویت مناسبات خارجی همزمان با اجرای تصمیمات برای تسهیل واردات و صادرات، ابراز امیدواری کرد که بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش باز خواهند گشت.

ریاست جمهوری پس از ارائه گزارش اقدامات انجام شده برای ترخیص سریع‌تر کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات از گمرک، تاکید کرد که تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت برای استفاده از ارز صادراتی و ارز متقاضی جهت تامین کالاهای ضروری و نیازهای وارداتی واحدهای تولیدی، باید به طور کامل و سریع  در مرحله اجرائی قرار بگیرند و هر گونه کندی یا ناهماهنگی در این خصوص  به هیچ وجه مورد قبول واقع نمی گردد.

حسن روحانی – به بازگشت ثبات به بازار سرمایه و ارز امیدواریم

روحانی، وزارتخانه های صمت، اقتصاد و دارایی و جهادکشاورزی را مکلف کرد در سریع ترین زمان ممکن موانع ترخیص این کالاها را برطرف کنند و از بانک مرکزی خواست همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.

دغدغه نخست دولت و نظام

روحانی با تاکید بر اینکه تأمین معیشت جامعه دغدغه نخست دولت و نظام است گفت: بخش عمده‌ای از مواد غذایی مردم به اندازه کافی در داخل تولید می شود، لذا نباید ناهماهنگی‌ها در زمینه کالارسانی و توزیع این کالاها موجب بی‌ثباتی قیمت‌ها و ایجاد مشکل برای مردم شود.

رییس جمهوری در جلسه امروز تصریح کرد: نوسانات اخیر برخی از اقلام اساسی مانند گوشت قرمز ناشی از برخی ناهماهنگی‌ها در شبکه تامین و توزیع است و باید هرچه زودتر چنین مشکلاتی توسط وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی برطرف شود. سایر دستگاه‌های مرتبط نیز موظفند در تنظیم بازار با وزارت صمت همکاری لازم را داشته باشند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان