حضور ناوگان دریایی واشنگتن در خاورمیانه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۳

ناوگان پنجم نیروی دریایی واشنگتن در خاورمیانه

ناوگان دریایی آبراهام لینکلن یا به عبارتی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن یکی از بزرگترین ناوهای هواپیمابر ایالات متحده از دو ماه گذشته تاکنون در شمال دریای عرب با هدف حفظ امنیت و بازدارندگی در مقابل جمهوری اسلامی ایران  در منطقه خاورمیانه از دیدگاه واشنگتن مستقر شده است.

 ناوگان دریایی آبراهام لینکلن

ناوگان دریایی صدهزار تنی آبراهام لینکلن واشنگتن بیش از ۵ هزار خدمه دارد. و گستره آبی  شش هزار کیلومتری را پوشش می دهد. از این رو  این ناوگان  دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس را تحت پوشش قرار می‌دهد.

هدف از اعزام این ناوگان دریایی چند هزار میلیارد دلاری آبراهام لینکلن به خاورمیانه از نظر یکی از فرماندهان نظامی مستقر در ناو  که در واقع نظر ایالات متحده را  پوشش می دهد، حفظ امنیت و آزادی کشتیرانی در آب‌خلیج فارس و بازدارندگی در مقابل عملیات مخرب ایران اعلام شده است.

با در نظر گرفتن شرایطی که اجمهوری اسلامی ایران با تهدید به بستن تنگه هرمز درصورت تداوم تحریم های نفتی و عدم صدور نفت  کشور در سطح جهانی اعلام کرده بود.

تهدیدات ایران در نظر ایالات متحده

تهدید به خطر افتادن صادرات نفت جهان از منطقه خلیج فارس و با در نظر گرفتن حوادث  دو ماه گذشته  که شش تانکر نفتی در آب‌های  نزدیک خلیج فارس مورد حمله قرار گرفتند و  دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران را مسئول این عملیات مخرب دانست، این شرایط وضعیت تنش آمیزی د منطقه ببه وجود آورده است.

ترامپ هدف از اعزام را بازدارندگی در مقابل عملیات تروریستی و مخرب جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس و  حفظ امنیت و آزادی کشتیرانی در خاورمیانه برشمرده است.

  احتمال تشکیل ائتلاف بین‌المللی در آینده پیش رو

به دنبال حملات انجام شده به نفتکش‌ها دردو ماه گذشته در منطقه خلیج فارس و مظنون دانستن ایران به عنوان عامل  اصلی این حملات، ایالات متحده از تلاش برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران سخن به زبان آورده است.

 

    اندیشمند 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان