حقوق سربازان – افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۵

آیا حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا می کند؟

حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰ در یک حد قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد. چند ماه گذشته نیز از افزایش سه برابری حقوق سربازان در سال جدید سخن به میان آوردند. امیر غلامرضا رحیمی‌پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  در نشستی اظهار داشت: حقوق سربازان وظیفه از ابتدای سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا خواهد کرد و از رقم میانگین ۴۸۰ هزار تومان به میانگین یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانی خواهد رسید. این رقم در واقع حدود سه برابر افزایش خواهد داشت.

این مسئله از جمله مسائلی است که سال‌هاست بحث بسیاری در مورد آن وجود داشته و همواره یکی از کمترین حقوق‌های دریافتی به این قشر تعلق می‌گیرد، با این وجود در سال ۹۹ ستادکل نیروهای مسلح پیگیری‌های زیادی را برای این افزایش حقوق انجام داده و رقم دریافتی سربازان افزایش چشم‌گیری داشت. رقمی که سخنگوی ستادکل نیروهای مسلح گفته که در سال ۱۴۰۰ نیز دوباره افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

میزان افزایش حقوق قشر سرباز جامعه

سردار ابوالفضل شکارچی  درباره اینکه آیا حقوق این قشر در سال ۱۴۰۰ نیز افزایش پیدا می‌کند، یا خیر؟ گفت: ما پیگیری‌های زیادی در ستادکل نیروهای مسلح انجام دادیم و  مجلس و دولت به ما قول داده‌اند که این وضعیت تغییر ویژه داشته باشد. وی با بیان اینکه تحقق این موضوع به تصمیم و اراده دولت بستگی دارد، گفت: هم مجلس و هم سازمان برنامه و بودجه قول دادند که حقوق این قشر جامعه را افزایش بدهند.

حقوق سربازان - افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰

 افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح کرد  در همین راستا نیز حتما حقوق این قشر جامعه در سال ۱۴۰۰ در یک حد قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش علاوه بر آن مبلغی است که در سال ۹۹ افزایش یافته بود.

بدین ترتیب  از رقم میانگین ۴۸۰ هزار تومان به میانگین یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانی خواهد رسید. این رقم در واقع حدود سه برابر افزایش خواهد داشت. طبق گفته وی این افزایش میزان به حدود ۶۰ درصد رقم مصوب قانون خواهد رسید و با تامین اعتبار این اقدام انجام خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان