حمله به توییتر – هکرهای توییتر شناسایی شدند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۹

شناسایی هکرهای شبکه اجتماعی پرمخاطب

چند روز پیش خبر حمله به توییتر همه جا را پر کرده بود. هکرها طی یک حمله برنامه ریزی شده حساب کاربری بسیاری از افراد مشهور را هک کردند. آنها همچنین با ارسال پیام هایی قصد کلاهبرداری با استفاده از بیت کوین داشتند. حالا نیویورک تایمز در گزارشی از شناسایی این هکرها خبر داده است. طبق این گزارش بر خلاف شایعاتی که این کار را به گروه و سازمان خاصی نسبت می دادند، این هک گشترده کار گروهی جوان بوده است که هیچگونه سابقه همکاری با سازمان های دولتی یا گروه های سازمان یافته نداشته اند.

حمله به توییتر - هکرهای توییتر شناسایی شدند

حمله به توییتر – هکرهای توییتر شناسایی شدند

حمله به توییتر به صورت گسترده

طی این عملیات گسترده که هفته گذشته انجام شد حساب کاربری بیش از ۱۳۰ فرد مشهور در این شبکه اجتماعی هک شد. در حال حاضر اف بی آی و تیمی از توییتر هنوز در حال بررسی این موضوع هستند.

نشریه تایمز در گزارشی نوشته است: با افرادی که در این رابطه دستگیر شده اند مصاحبه صورت گرفته است. طبق این مصاحبه مشخص شد این افراد با هیچ گروه سازمان یافته ای همکاری نداشته اند. آنها تعدادی جوان هستند که به هیچ کجا وابستگی ندارند. یکی از آنها هنوز با مادرش زندگی می کند.

اقدامات امنیتی

کاربران بازی های کامپیوتری پلتفرم دیسکورد (Discord) را به خوبی می شناسند. هک توییتر نیز از طریق پیامی شیطنت آمیز در این پلتفرم آغاز شد. از آنجا که در این موضوع حساب کاربری افراد بسیار مشهور و برخی چهره های سیاسی مورد حمله قرار گرفت، اقدامات امنیتی توییتر به شدت زیر سوال رفته است. بسیاری از این شرکت درباره اقرامات امنیتی که برای حفاظت از اطلاعات کاربرانش به کار می برد، می پرسند.
از جمله افرادی که اکانت آنها در این ماجرا هک شد می توان به باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک و حتی حساب کاربری شرکت اپل اشاره نمود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان