حمله سایبری – سرقت اطلاعات واکسن کرونای فایزر در یک حمله سایبری

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۰

سرقت اطلاعات واکسن کرونا فایزر

آژانس دارویی اروپا امروز اعلام کرد هدف حمله سایبری قرار گرفته است. شرکت داروسازی آمریکایی فایزر و شریک آلمانی‌اش بایو ان تک خبر سرقت رفتن اسناد مربوط به ساخت واکسن کووید-۱۹ این شرکت‌ها در جریان یک حمله سایبری به رگولاتوری دارویی اروپا را منتشر کردند. دو شرکت فایزر و بایو ان تک اعلام کردند که  آژانس دارویی اروپا به آنها اطمینان داده که حمله سایبری هیچ تاثیری روی مدت زمان بررسی داروی این شرکت ها نخواهد داشت.

آژانس دارویی اروپا به این دوشرکت دارویی  اطلاع داده است که هدف حمله سایبری قرار گرفته و هکرها به برخی از اسناد مربوط به تاییدیه رگولاتوری برای واکسن کووید ۱۹ فایزر و بایو ان تک دست یافته اند. به گفته کارشناسان، چنین اسنادی برای سایر کشورها و شرکت هایی که به دنبال ساخت واکسن کرونا هستند بی نهایت ارزشمند است.

واکسن فایزر و بایو ان تک در رقابت جهانی برای مغلوب کردن کووید ۱۹ نخستین داروی پیشتاز است و آژانس دارویی اروپا اعلام کرده که بررسی آن را تا ۲۹ دسامبر تکمیل می کند اما این برنامه ممکن است تغییراتی پیدا کند.

حملات سایبری علیه سازمان های بهداشتی و دارویی

حمله سایبری – سرقت اطلاعات واکسن کرونا فایزر توسط هکرها

در خصوص  جزئیات سرقت رخ داده  نیز هنوز مشخص نشده است این حمله سایبری چگونه و چه زمانی انجام گرفته یا افراد پشت پرده این حمله چه کسانی هستند. این روزها حملات هک علیه سازمان های بهداشتی و دارویی در دوران پاندمی کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده و هکرها در تلاش به دستیابی به اطلاعات مربوط به درمانهای احتمالی بیماری هستند.

ویروس کرونای جدید که از چین آغاز شد تاکنون بیش از ۶۸ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده و بیش از ۱.۵ میلیون نفر قربانی داشته است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان