حمله سایبری مهم – دولت آمریکا در حالت آماده باش قرار گرفت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۴
حمله سایبری مهم - دولت آمریکا در حالت آماده باش قرار گرفت

 حمله سایبری از سوی یک دولت خارجی به دولت آمریکا

دولت آمریکا اعلام کرد پس از یک حمله سایبری مهم از سوی یک دولت خارجی که خزانه‌داری آمریکا و دست‌کم یک سازمان فدرال دیگر را هدف قرار داده بود، در حالت آماده باش قرار گرفته است.  در این حمله سایبری گزارش شده است یک گروه هکری پیچیده که  از جانب یک دولت خارجی پشتیبانی‌ می شده است، از وزارت خزانه‌داری آمریکا و یک سازمان ملی مسوول سیاست‌گذاری اینترنت و ارتباطات اطلاعاتی دزدیده است.

حمله سایبری مهم - دولت آمریکا در حالت آماده باش قرار گرفت

حمله سایبری مهم – دولت آمریکا در حالت آماده باش قرار گرفت

مقامات دولتی نگران‌اند مبادا به دست‌گاه‌های دولتی دیگری هم حمله شده باشد. با این حال  یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا، اعلام کرده است که ما از این ماجرا مطلع شدیم و اقدامات  لازم را  انجام داده ایم.

وزارت خزانه داری آمریکا هرگونه اظهار نظر را به شورای امنیت ملی واگذار کرد. با این حال گزارش شده است که آژانس های اطلاعاتی نگران هک شدن سایر سازمان ها با استفاده از روش مشابه هستند.

جلسه اضطرای شورای امنیت

در پی اعلام حمله سایبری  شورای امنیت ملی اقدام به تشکیل جلسه اضطراری کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که شرکت آمریکایی امنیت سایبری فایرآی که خود تهدیدهای امنیتی در حوزه اینترنت را گزارش می‌کند، هفته گذشته اعتراف کرد که مورد هدف بسیار پیچیده‌ای قرار گرفته که با حمایت دولتی انجام شده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان