حمله گرگ – حمله گرگ به باغداران زنجانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۰
حمله گرگ به باغداران زنجانی

گرگ ها در زنجان به باغداران حمله کردند

حمله گرگ در روزهای اخیر در روستایی در زنجان باعث آسیب به چهار مرد شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با تایید این خبر گفته است: اکیدا به خانواده ها توصیه می کنیم تا افراد ناتوان و کهنسال و کودکان خود را در حاشیه روستاها و مزارع تنها نگذارند. در روزهای گذشته یک گرگ در روستای ارجین خرمدره با حمله به چهار باغدار، باعث زخمی شدن آنها شده است.

حمله گرگ به باغداران زنجانی

حمله حیوان درنده به باغداران زنجانی

حمله گرگ به روستاییان

در حال حاضر کارکنان یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان در حال رصد حریم های روستایی این استان هستند. البته به دلیل اینکه گرگ مهاجم توسط باغداران کشته شده و لاشه نیز از بین رفته است، شناسایی نژاد آن و یا علت حمله مشخص نیست. اسماعیل قلی زاده در این رابطه گفته: در صورتی که وضعیت بحرانی شد و حیوان مهاجم از بین رفت، لطفا از نابود کردن لاشه بپرهیزید و ماموران محیط زیست را با خبر کنید. با وجود لاشه و تشخیص نژاد حیوان دلایل بروز حمله مورد بررسی قرار می گیرد.

فصل زاد و ولد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان همچنین اضافه کرد: فصل بهار فصل زاد و ولد گرگ ها است. از این رو چوپانان همگام چرای دام ها در مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان، باید بسیار مراقب حمله گرگ ها به گله باشند.

به دلیل شکار بی رویه شکارچیان، طعمه این حیوانات کاهش پیدا کرده است. آنها برای تهیه غذا رو به مصرف پسماند غذایی و یا لاشه حیوانات تلف شده در حومه شهرها و روستاها آورده اند. سگ های ولگرد و گرگ ها این روزها به سکونت های انسانی نزدیک تر شده اند.

در صورت مشاهده هر گونه جانور درنده ای مثل گرگ در اطراف محل سکونت خود می توانید موضوع را با شماره تلفن های ۳-۳۳۵۴۱۰۰۱ مطرح نمایید. در این صورت اقدامات لازم برای فراری دادن آنها انجام خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان