رحمانی فضلی – درخواست مطهری برای دادگاهی کردن وزیر کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۳

حواشی جلسه امروز مجلس شورای اسلامی

رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز در مجلس حضور یافت تا درباره مسائل داخلی کشور گزارشاتی به نمایندگان ارائه دهدکه  با حواشی عجیب روبرو شد.عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه امروز از آسیب‌های اجتماعی و مسائل مرز‌ها و امنیت داخلی  و لزوم وحدت و انسجام سخن گفت. وی در خاتمه سخنرانی اش با موجی از تذکرات از موضوع اعتراضات آبان ۹۸ تا وضعیت معیشتی روبرو شد و نمایندگان با تب و تاب تندی انتقاداتشان را خطاب به وزیر کشور مطرح کردند.لحن این انتقادات  آنقدر تند شد که نماینده‌ای در خواست دادگاهی کردن رحمانی فضلی را مطرح کرد. البته این اظهارات و تذکرات بی‌پاسخ نماند.

انتقاد تند مطهری از زحمانی فضلی

رحمانی فضلی – درخواست مطهری برای دادگاهی کردن وزیر کشور

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار از جمله کسانی است که در انتقاد به وزیرکشور مدعی شد:« بین روش‌های کلاسیک برای امنیت کشور در تئوری‌ها و کف خیابان تفاوت وجود دارد، در جریان گرانی بنزین تدبیری در اجرا در کف خیابان در رفتار با مردم صورت نگرفت و صف معترضان و مردم با تماشاچیان تمیز داده نشد». وی افزود: «بنزین باید گران می‌شد و در این شکی نیست، اما آقای وزیر کشور شما مسئول امنیت، معیشت، زندگی و سرنوشت مردم هستید، اما در قضیه بنزین تدبیری صورت نگرفت»

همچنین مطهری  در ادامه بیانات خود افزود: «این همه خسارت جانی و مالی به مردم زده شد، چه کسی باید جواب بدهد؟ یک نفر از این مسئولان را پای دادگاه ببریم و سوال کنیم که نقش ما در قضیه چه بوده است. رئیس‌جمهور گفت کسی به من نگفت بنزین گران شده است، اینکه تدبیر نیست شما وزیر کشور هستید و اتفاقاتی که افتاد و آتش‌سوزی و خساراتی که صورت گرفت، محصول بی‌تدبیری شماست». مطهری ادامه داد: «آقای وزیر کشور باید در دادگاه محاکمه شود مگر ما شوخی داریم؟ آقای وزیر آمار کشته‌ها و خسارت اقتصادی زیاد است. چرا کسی به وزیر کشور نمی‌گوید جواب دهد»

انتقاد احمدی خطاب به وزیر کشور

محمدرضا احمدی نماینده رشت نیز در تذکری خطاب به وزیر کشور گفت: «ما در این کشور بر خون شهدا تکیه کرده‌ایم و زندگی می‌کنیم، اما امروز بسیاری از افراد در شهر‌ها بدون حجاب، روسری و پوشش اولیه و امکانات اولیه قدم می‌زنند، آقای وزیر من و شما باید پاسخ شهدا را بدهیم»وی افزود: «عزل و نصب‌های بی‌حساب و کتاب در شهرستان‌ها و استان‌ها بیانگر چیست؟ نباید تابع جریان خاص سیاسی باشید که برای شما تصمیم بگیرند، همچنین درخصوص آمران به معروف و ناهیان از منکر مواضع خوبی نمی‌گیرید»احمدی در خاتمه تاکید کرد از همه مسئولان تقاضا داریم به پوشش مردم در شهر‌ها به ویژه در شهر ما توجه کنند.

آیا شما خجالت نمی‌کشید؟

هادی بیگی‌نژاد نماینده ملایر نیز در پاسخ به سخنان وزیر کشور گفت: «چند روز پیش فردی مرا دید و پرسید آیا نماینده مجلس هستید؟ و من گفتم بله، از من پرسید خجالت نمی‌کشید که پراید ۸۰ میلیون شده باشد؟ من از این وضعیت خجالت می‌کشم، آقای وزیر کشور! آیا شما خجالت نمی‌کشید؟ حقوق کارگر حدود دو میلیون تومان است، پول پیش خانه به طور متوسط متری چهار میلیون تومان است و دلار طی چند سال گذشته هفت برابر شده است. من از این وضعیت خجالت می‌کشم آیا شما خجالت نمی‌کشید؟»

وی افزود: «ممکن است بگویید به شما چه ربطی دارد؟ در پاسخ باید بگویم که وقتی اتفاقی ناامنی ایجاد کند متولی امر شما هستید. همانطور که در ماجرای بنزین متولی شما بودید. امروز مردم به واسطه مشکلاتی که دارند، عصبانی هستند و دشمن تلاش می‌کند عصبانیت مردم را به بیرون آورده و آن‌ها را به خیابان بکشد. منصوبان شما در استان‌های مختلف پیگیر عصبانی نشدن مردم نیستند»

او همچنین با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش در همه گیری کرونا به ضعف‌های این وزارتخانه اشاره کرد و خطاب به وزیر کشور گفت: «بسیاری از ضعف‌های این وزارتخانه قابل رفع بود، اما وقتی به منصوبان شما رجوع می‌کردیم توجهی نمی‌کردند. منصوبان شما برای رفع مشکلات مردم در میدان نیستند. آن‌ها حتی در میان مردم راه هم نمی‌روند، راه رفتن که دیگر پول نمی‌خواهد اراده و غیرت می‌خواهد. شما از وحدت حرف می‌زنید، اما به نظرم با کسی که هیچ توجهی نمی‌کند نمی‌توان وحدت داشت»

پاسخ رحمانی‌فضلی

انتقاد‌های نمایندگان بی‌پاسخ نماند و بعد از پایان تذکرات عبدالرضا رحمانی فضلی دوباره پشت تریبون قرار گرفت تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.وی گفت:« وزارت کشور وزارتخانه گسترده‌ای بوده و ماموریت‌های مختلفی برعهده دارد. بنده از همین‌جا اعلام آمادگی می‌کنم که در هر زمینه‌ای که دوستان تشخیص دادند بنده در مجلس شورای اسلامی حاضر شده و به آنان توضیح دهم. در خصوص مسائل امنیتی نیز نمی‌توان همه مسائل را از پشت تریبون مطرح کرد. اگر لازم است جلسه غیرعلنی برگزار شده تا بنده به طور کامل قضیه را توضیح دهم. طرح برخی از مسائل پشت تریبون به این گونه صحیح نیست. بنده دیدم که یکی از دوستان یکی از استانداران را مورد خطاب قرار داد و به ایشان اتهاماتی را وارد کرد در حالی که ایشان اینجا نبوده و نمی‌توانند از خود دفاع کنند»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان