حکم اعدام روح‌الله زم – سحرگاه امروز حکم اعدام روح‌الله زم اجرا شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۲
حکم اعدام روح‌الله زم - اجرای حکم اعدام روح‌الله زم سحرگاه امروز

اجرای حکم اعدام مؤسس و گرداننده رسانه آمدنیوز

حکم اعدام روح‌الله زم مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز امروز مورخ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ اجرا شد. سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه ۱۸ آذر اعلام کرده بود که حکم اعدام روح‌الله زم توسط دیوان عالی کشور تایید شده است. سحرگاه امروز حکم اعدام روح‌الله زم مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز اجرا شد و وی به دار مجازات آویخته شد.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای خبر دستگیری روح الله زم مدیر شبکه سایت معاند و ضدانقلاب آمدنیوز در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه منتشر کرد. جلسات دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات زم طی ۶ جلسه به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی با حضور مستشار، وکیل مدافع زم و نماینده دادستان در اجرای مواد ۳۵۲ و ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری برگزار شد. نخستین جلسه دادگاه وی ۲۱ بهمن ۹۸ و ششمین و آخرین جلسه آن در تاریخ ۲۰ خرداد ۹۹ برگزار شد.

اتهامات روح الله زم

خلاصه ای از اتهامات زم بدین شرح است: افساد فی الارض در بازه زمانی سال ۹۵ تا زمان دستگیری از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور؛ نشر اکاذیب به طور گسترده؛ معاونت در تخریب؛ معاونت در ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور؛ تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه در ابتدای سال ۹۷ تا زمان دستگیری؛

حکم اعدام روح‌الله زم - اجرای حکم اعدام روح‌الله زم سحرگاه امروز

حکم اعدام روح‌الله زم – اجرای حکم اعدام روح‌الله زم سحرگاه امروز

مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام؛ عضویت و همکاری با کانال معاند سحام با هدف بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور؛ مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار در دی ماه سال ۹۶

مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه‌بندی‌شده با هدف برهم زدن امنیت کشور؛ مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده؛ توهین به مقدسات اسلام؛ تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان