خدمات الکترونیکی – آذری جهرمی از افزایش خدمات الکترونیکی خبر داد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۴

دستور رییس جمهور

محمد جواد آذری جهرمی به تازگی خبر داده است: به جهت کاهش مراجعات حضوری مردم به بانک ها، تمهیداتی اندیشیده شده تا با خدمات الکترونیکی کارهای مردم انجام گردد. مردم می توانند کارهایی مانند افتتاح حساب، صدور و تمدید دسته چک، پرداخت اقساط و دریافت وام را به صورت مجازی انجام دهند. این کار در جهت انجام دستور رییس جمهور در خصوص الکترونیکی شدن خدمات وزارت خانه ها انجام شده است.

آذری جهرمی از افزایش خدمات الکترونیکی خبر داد

آذری جهرمی از افزایش خدمات الکترونیکی خبر داد

خدمات الکترونیکی هنوز برای همه کارها ممکن نیست

وزیر ارتباطات در ادامه افزود: هنوز در برخی موارد نیاز به مراجعه حضوری است. مثلا در رابطه با قانون پولشویی. در این مورد باید حتما نسخه کاغذی تحویل داده شود. البته با استفاده از قانون برنامه ششم توسعه در بند‌های ج ماده ۶۷ این مسایل قابل حل می باشد. رییس جمهور نیز دستوری صادر کرده اند که کمیته اقتصادی دولت این مشکل را هر چه سریع تر مرتفع گرداند.

اعتبار سنجی مدارک تحصیلی

قدم مهم دیگری که در این راستا برداشته خواهد شد، اعتبار سنجی مدارک تحصیلی در سیستم آموزش عالی خواهد بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این رابطه گفت: در همین انتخابات اخر مجلس شاهد بودیم که فردی پس از اینکه در انتخابات پیروز شد، در مورد مدرک تحصیلی دچار شبهه گردید و مدرکش رد شد. اگر سامانه ای برای اعتبار سنجی وجود داشت چنین اتفاقی نمی افتاد.

جهرمی در ادامه اضافه کرد: مسئولیت راه اندازی این سامانه با وزارت علوم است. اما دانشگاه ها (دانشگاه آزاد اسلامی) و حوزه های علمیه باید زیرساخت های آن را فراهم آورند.

دولت الکترونیک

محمد جواد آذری جهرمی در پایان گفت: در زمینه الکترونیکی کردن گواهینامه رانندگی، خودرو، گذرنامه و سوء پیشینه و معافیت خدمت توسط نیروی انتظای اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است. این اقدامات باید وارد فرآیند دولت الکترونیک هم بشوند. در این مورد هم وزیر کشور ماموریت دارد تا این موارد را وارد چرخه دولت الکترونیک کند.

جهرمی همچنین گفت هر یکشنبه و چهرشنبه نتایج دستورات رییس جمهور در مورد الکترونیکی شدن خدمات دولتی در جلسه هیئت دولت عرضه می گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان