خرابی گوشی – خرابی گوشی های موبایل به دلیل ضدعفونی اشتباه

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۶
خرابی گوشی های موبایل به دلیل ضدعفونی اشتباه

ضدعفونی اشتباه گوشی های موبایل

شیوع ویروس کرونا باعث شد ضدعفونی کردن سطوح و وسایل بسیار با اهمیت تر از گذشته شود. اما ضدعفونی اشتباه می تواند موجب خرابی گوشی های موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی شود. به نظر می رسد این مسئله تبدیل به مشکلی برای کاربران شده باشد. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در این مورد گفته است: مراجعات مردم برای دریافت خدمات پس از فروش نسبت به اسفندماه سال گذشته دو تا سه برابر شده است. امیر اسحاقی اصلی ترین دلیل مرجوع شدن گوشی ها را از بین رفتن لمس LCD گوشی‌ها بر اثر شسته ‌شدن یا آب یا الکل عنوان می‌کند.

خرابی گوشی های موبایل به دلیل ضدعفونی اشتباه

خرابی گوشی های موبایل به دلیل ضدعفونی اشتباه

ضدعفونی بدون ایجاد خرابی گوشی

برای ضدعفونی کردن موبایلتان هرگز به صورت مستقیم الکل را به صفحه و درزهای گوشی اسپری نکنید. بهتر است از دستمالی که آغشته به مواد ضدعفونی کننده است استفاده گردد. برای تمیز کردن تمامی دستگاه های الکترونیکی بهتر است از مواد ضدعفونی کننده با الکل کمتر استفاده شود. پیش تر راجع به تمیز کردن گوشی های موبایل با استفاده از آب و صابون مطلبی منتشر کرده بودیم.

افزایش قیمت

با توجه به اینکه در حال حاضر وارد کردن قطعات موبایل هم دچار مشکل شده است بهتر است بیشتر از دستگاه های خود مراقبت کنید. همچنین انجمن وارد کنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اخیرا طی بیانیه ای اعلام کرد: درصورت ادامه‌دار شدن مشکلات مربوط ‌به عدم تخصیص ارز برای واردات تلفن همراه، ممکن است قیمت گوشی تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

به نظر می رسد وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به این موضوع ورود کرده و از بانک مرکزی درخواست کند تا این موضوع را از اولویت های خود قرار دهد. شرکت های تولید کننده تولید را به تعویق انداخته بودند؛ اما حالا که آنها کارشان را شروع کرده اند باید از وارد کنندگان حمایت لازم صورت بگیرد تا بتوانند نیاز بازار را تامین کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان