خرید خانه – رکورد خرید خانه در ترکیه همچنان در دستان ایرانی ها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۹
رکورد خرید خانه در ترکیه همچنان در دستان ایرانی ها

مرکز آمار ترکیه: رکورد دست ایرانی هاست

مرکز آمار کشور ترکیه در جدیدترین گزارش خود از خرید خانه در ترکیه توسط خارجی ها اعلام کرد ایرانی ها رکورددار هستند. این چهارمین ماه متوالی است که بیشترین خرید آپارتمان در این کشور متعلق به ایرانیان است. اینکه چگونه در این دوران شیوع کرونا باز هم این روند ادامه داشته به سیاست های دولت ترکیه بر می گردد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

رکورد خرید خانه در ترکیه همچنان در دستان ایرانی ها

رکورد خرید خانه در ترکیه همچنان در دستان ایرانی ها

خرید خانه در کشور همسایه

طبق گزارش سازمان آمار ترکیه، خرید ملک در این کشور توسط اتباع خارجی در سه ماهه ابتدایی امسال سه درصد کاهش داشته است. در این مدت ایرانی ها با خرید ۴۶۵ آپارتمان در صدر لیست قرار دارند. در رتبه های بعدی عراقی ها با ۴۲۶، روسها با ۲۲۷ و افعانها با ۱۸۴ مورد قرار گرفته اند.

فقط در ماه گذشته ۲۰۵ واحد آپارتمانی در این کشور به هم وطنان ما فروخته شده است. این تعداد برابر یک چهارم از تمام آپارتمان هایی است که به خارجی ها فروخته شده است.

در پنج ماه گذشته این روند ادامه داشته است. در این مدت ایرانی ها دو هزار و دویست و سی واحد مسکونی در این کشور خریداری نموده اند. در اینجا ذکر این نکته لازم است که این آمار تنها در مورد آپارتمان های مسکونی است. دیگر املاک مانند املاک تجاری و یا صنعتی (مراکز تجاری،مغازه و کارگاه ها) در این گزارش بررسی نشده اند.

قانونی برای جذب سرمایه

سپتامبر سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه قانون جدیدی را به تصویب رساند که بر طبق آن، اتباع خارجی که حداقل ۲۵۰ هزار دلار ملک در این کشور خریداری نمایند، شرایط لازم برای دریافت شهروندی ترکیه را به دست می آورند. پیش از اجرایی شدن این قانون، شرط اعطای شهروندی، سرمایه گذاری یک میلیون دلاری بود. چنین روشی موجب شد تا هر ساله تعداد زیادی از شهروندان کشورهای همسایه، در ترکیه اقدام به خرید ملک و سرمایه گذاری نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان