خرید نان – توصیه های بهداشتی خرید نان در روزهای کرونایی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۹

بیشترین اخطار عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

تا به امروز بیشترین تعداد اخطار های عدم رعایت پروتکل های بهداشتی برای نانوایی ها صادر شده است. خرید نان در روزهای شیوع کرونا از موضوعات مهمی است که مردم باید به آن دقت داشته باشند. این موضوع را سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرده و با اشاره به آن اهمیت رعایت نکات بهداشتی در مراجعه به این واحدهای صنفی را بسیار ویژه دانسته است.

دکتر لاری در این مورد گفته است: ضرورت رعایت نکات بهداشتی در نانوایی ها به عنوان مراکز پر تردد خرید روزانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سیما لاری خطاب به مردم تأکید کرد: در صورتی که علائم سرماخوردگی دارید، به نانوایی مراجعه نکنید. همچنین اگر شخصی از شاغلین در نانوایی را با علائم سرماخوردگی مشاهده کردید، حتما به او و مسئول نانوایی در این مورد تذکر دهید.

توصیه های بهداشتی خرید نان در روزهای کرونایی

توصیه های بهداشتی خرید نان در روزهای کرونایی

پروتکل های بهداشتی خرید نان

سخنگوی وزارت بهداشت در سخنانش تأکید داشت که از خروج سالمندان از خانه به جهت خرید نان جلوگیری کنید. تا جایی که امکان دارد، سایر اعضای خانواده این مسئولیت را به عهده بگیرند؛ در واقع هر عضوی از خانواده که فاقد بیماری‌های زمینه‌ای باشد. به هنگام خرید نان حتما از ماسک استفاده کنید. در صف خرید، به رعایت فاصله اجتماعی اهمیتی بسیار ویژه بدهید.

پیش از اینکه به نان دست بزنید حتما دستان خود را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده، ضدعفونی نمایید. زمانی که نان هنوز کاملا داغ است، آن را در پارچه تمیزی که همراه خود برده اید، قرار دهید. هرگز در این ایام، از وسایلی مثل چاقو، برس، کاتر و سایر وسایل مشترک در نانوایی ها استفاده نکنید.

دکتر لاری در پایان اضافه کرد: مبلغ خرید را با استفاده از دستگاه کارت خوان و یا به صورت الکترونیکی و آنلاین بپردازید؛ و به طور جدی از پرداخت با پول نقد بپرهیزید. پس از بازگشت به منرل و پیش از بسته بندی نان، دستهای خود را به خوبی با آب و مواد شوینده شست و شو دهید. همچنین فراموش نکنید که پیش از مصرف، حتما نان را داغ کنید تا هرگونه آلودگی احتمالی نیز از بین برود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان