محدودیت شرکت هواوی – تهدید ترامپ به قطع همکاری اطلاعاتی با اروپا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۸

تهدید همکاری متحدان آمریکا با شرکت هواوی

شرکت هواوی در اواسط سال ۲۰۱۹ در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفت و شرکت‌های آمریکایی و شرکت‌های مستقر در آمریکا را ملزم به یافتن جایگزین هواوی در راستای تامین تجهیزات مخابراتی  قرار داد. اخیراً دونالد ترامپ،رئیس جمهوری آمریکا  کشور‌های اروپایی را در صورت ادامه همکاری با شرکت چینی هواوی برای راه اندازی شبکه اینترنت ۵G، به قطع همکاری اطلاعاتی تهدید کرده است.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، روز گذشته به طور علنی اعلام کرد که دونالد ترامپ، کشور‌های اروپایی را که با شرکت هواوی چین برای راه اندازی شبکه ۵G همکاری می‌کنند، به قطع همکاری اطلاعاتی تهدید کرده است.

متحدان کلیدی اروپایی آمریکا به ویژه انگلیس و فرانسه اعلام کردند تنها محدودیت هایی برای هواوی در نظر می‌گیرند و  قصد ندارند مانع از مشارکت هواوی در شبکه ۵G  آن‌ها شود.

خطر جاسوسی تجهیزات شرکت هواوی

تهدید ترامپ به قطع همکاری اطلاعاتی با اروپا

واشنگتن از مدت‌ها پیش بر کشور‌های اروپایی اعمال فشار می‌کند تا این کشور‌ها در شبکه ۵G آینده خود از تجهیزات شرکت هواوی به دلیل وجود «خطر جاسوسی» استفاده نکنند.

گرنل در توئیت خود پیام دونالد ترامپ را که ارسال شده از هواپیمای ریاست جمهوری بود بیان کرد: «دونالد ترامپ به من دستور‌العملی داد تا به وضوح اعلام کند هر کشوری که تصمیم بگیرد از شبکه ۵G  استفاده کند که قابل اعتماد نباشد، ظرفیت ما را برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در سطوح بالا به خطر می‌اندازد».

مایک پمپئو،در حاشیه نشست امنیتی مونیخ تجهیزات مخابراتی چینی هواوی را مشابه اسب تروا  عنوان و آن را محکوم کرد.

پمپئو مشارکت هواوی در ۵G  کشور‌های غربی به عنوان انتقال اطلاعات همه کاربران به حزب کمونیست و دستگاه‌های امنیتی چین در نظر گرفت. در این نشست، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، از اروپایی‌ها در خواست کرد انتخابی مستقل و عاقلانه با احترام به برابری برای همه شرکت‌ها داشته باشند.

هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان است که چند سال اخیراز سوی دولت ترامپ و بسیاری از کشورهای هم پیمان آمریکا به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است.

بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را متأثر از اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی کاربران، ممنوع کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0