خلیج هالونگ – یکی از عجایب هفتگانه طبیعت دنیا در ویتنام

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۲

یکی از عجایب هفتگانه طبیعت دنیا در ویتنام

خلیج هالونگ در شمال شرق ویتنام جزء آثار جهانی یونسکو است. این خلیج یکی از هفت مورد عجایب طبیعی جهان به شمار می رود. تعداد زیادی جزیره با سنگ های آهکی در کنار یکدیگر این خلیج بی نهایت زیبا را خلق کرده اند. همچنین این منطقه دارای غارهای فوق العاده ای هم هست که در میان جزایر تشکیل شده اند و می توان برای بازدید به بعضی از آنها مراجعه کرد. مساحت این منطقه شگفت انگیز برابر ۱۵۰۰ کیلومتر مربع و خط ساحلی۱۲۰ کیلومتر طول دارد.

این منطقه بدون تردید یکی از توریستی ترین مناطق جنوب شرقی آسیا است. این خلیج به دلیل چشم انداز حیرت آوری که از اقیانوس دارد بسیار معروف شده است؛ و به همین خاطر است که وقتی صحبت از دیدنی های طبیعی و زیبای جهان در میان باشد، همواره نام این ناحیه هم مطرح می شود.

خلیج هالونگ - یکی از عجایب هفتگانه طبیعت دنیا در ویتنام

خلیج هالونگ – یکی از عجایب هفتگانه طبیعت دنیا در ویتنام

حیات وحش خلیج هالونگ

علیرغم اینکه دریای این منطقه بسیار عمیق به نظر می رسد، اما بیشترین عمق این دریا ۱۰ متر است. بیش از ۱۰۰۰ گونه موجود آبزی در آب های این خلیج زندگی می کنند. در واقع این منطقه از لحاظ حیات وحش، بسیار حیرت انگیز است. علاوه بر تعداد کثیر آبزیان، جانورانی مثل انواع پرندگان، چند گونه بز کوهی، مارمولک، میمون، گوزن و سنجاب نیز در این منطقه وجود دارند.

وجه تسمیه

خلیج هالونگ به معنی محل فرود اژدها در دریا است. مردم این منطقه باور دارند اژدهایانی در این منطقه بوده اند که به جای آتش از دهانشان جواهر می ریخته است.

با اینکه حدود هجده هزار سال از حضور انسان در این خلیج می گذرد اما این منطقه هنوز هم بکر باقی مانده است.
از آنجا که در تابستان باران های سیل آسایی در ویتنام می بارد و زمستان هم هوا سرد است؛ بهترین زمان سفر به هالونگ، بهار و پاییز است. اما اگر بخواهید برنامه ریزی خوبی داشته باشید ماه های نوامبر و آپریل بهترین ماه های سفر به این خلیج شگفت انگیز می باشند. به خاطر داشته باشید یک روز برای دیدن تمام زیبایی های این منطقه کافی نخواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان