خیز جدید کرونا – روند صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۴
خیز جدید کرونا - روند صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور

خیز جدید ویروس کرونا در کشور

  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا از خیز جدید کرونا در کشور سخن به میان آورد.  علیرضا رئیسی  در جلسه امروز که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و همچنین مصوبات ستاد پرداخت. وی گفت: با توجه به دور همی های انجام شده، سفر و خرید در ایام عید متأسفانه شاهد خیز جدید بیماری در خیلی از استان‌های کشور و روند صعودی شیوع ویروس کرونا بوده‌ایم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه بیماران جدید کرونایی در کشور به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند، گفت: در اکثر استان‌های کشور خیز جدیدی از بیماری مشاهده می‌شود و در ایام عید نوروز تردد جاده‌ای صد درصد افزایش پیدا کرده است. این افزایش نسبت به سال گذشته که ترددها بسیار کم و نزدیک به صفر بود، باعث می‌شود طی هفته‌های آینده شاهد خیز بسیار بلندی از ویروس کرونا در کشور باشیم.

وی افزود: در برخی از استان‌ها وارد پیک جدید بیماری شدیم و اگر رعایت پروتکل‌ها صورت نگیرد شاهد خیز بلندتری خواهیم بود. مانند استان خوزستان که چندین ماه گرفتار این بیماری بود و در حال حاضر با رعایت پروتکل‌ها روند نزولی را طی می‌کند.

پیک خیز بلند کرونا در برخی از استان‌ها

رئیسی با اشاره به اینکه استان البرز و ایلام وارد پیک خیز بلند کرونا شده‌اند، اظهار داشت: در برخی از استان‌ها در آستانه ورود به پیک هستیم و در استان‌هایی مانند مازندران، گیلان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و لرستان در آستانه ورود به موج جدید این بیماری قرار داریم. رئیسی گفت: در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان، فارس، خراسان جنوبی و سمنان نیز روند صعودی بیماری شروع شده است.

خیز جدید کرونا - روند صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور

خیز جدید کرونا – روند صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور

به گفته وی پیش بینی ما این است که طی ۱۰ روز آینده با توجه به افزایش سفرها قطعاً موج بلندی از بیماری را در کشور شاهد خواهیم بود و میزان بستری در بیمارستان‌ها از مرز هزار و ۳۰۰ نفر فراتر رفته است.

وی افزود: در سه هفته آینده مرگ‌های کرونایی سه رقمی خواهد بود و تا ۱۰ روز دیگر زیر ۱۰۰ نفر فوتی نخواهیم داشت.

رئیسی ضمن تشکر از مردم برای رعایت پروتکل‌ها در روز سیزده بدر گفت: در شهرهای قرمز ۸۴ درصد، نارنجی ۸۳ درصد و در شهرهای آبی و زرد نیز ۷۸ درصد پروتکل‌ها رعایت شد و مردم در خانه ماندند. وی در خصوص رنگ بندی کرونایی شهرها نیز تصریح کرد: در حال حاضر ۴۷ شهر قرمز، ۱۲۶ شهر نارنجی، ۲۴۷ شهر زرد و ۱۴ شهر نیز در وضعیت آبی قرار دارد.

اقدامات پیشگیرانه در این روزها

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اقداماتی که می‌توان طی این روزها انجام داد، تصریح کرد: افرادی که از سفر برگشته‌اند دورهمی برگزار نکنند. ضمن تشکر از کسانی که سفر نرفته‌اند توصیه می‌شود افرادی که سفر رفته‌اند را دعوت نکنند و تا ۵ روز دیگر رفت و آمدی با آنها نداشته باشند.

وی افزود: همچنین توصیه می‌شود قرنطینه به طور کامل رعایت شود از امروز تا جمعه آینده یک دوره زمانی مهم است که باید دقت شود چرا که افرادی که سالم بوده و به سفر رفته و برگشته‌اند، ممکن است آلوده شده باشند و باعث آلوده شدن سایرین نیز شوند. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: به کارمندان ادارات توصیه می‌شود بعد از تعطیلات دید و بازدید در ادارات نداشته باشند چرا که بسیار خطرناک است و باعث تشدید بیماری می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ هزار نفر افراد کرونا مثبت، نقض قرنطینه کردند گفت: این افراد به ازای هر روز ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان