دالی پارتن – نقش کمک یک میلیون دلاری هنرمند آمریکایی در ساخت واکسن مدرنا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۹

 کمک یک میلیون دلاری دالی پارتن در مبارزه با بیماری کرونا

تعهد بعضی از هنرمندان  ازجمله دالی پارتن برای کمک به ساخته شدن واکسن موثر بر کرونا نقش مهمی در ساخت واکسن مقابله با این بیماری داشته است. در آمریکا این باور شکل گرفته است که یک میلیون دلاری که دالی پارتن، خواننده، آهنگ‌ساز، هنرپیشه و نویسنده آمریکایی به تحقیقات مربوط به واکسن بیماری کووید-۱۹ اهدا کرد نقش مهمی در مبارزه با این بیماری داشته است. از جایی که بخشی از هدیه این خواننده صرف تامین بودجه یک آزمایش‌ در مرحله اولیه ساخت واکسن مدرنا شد.

دالی پارتن – کمک یک میلیون دلاری هنرمند آمریکایی در ساخت واکسن مدرنا

پارتن در آغاز سال جاری از اهدای این پول به مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در شهر نشویل ایالت تنسی سخن به میان آورده بود.

این مرکز یکی از سایت‌های آزمایشی واکسن مدرنا بوده که طبق آخرین اطلاعات ۹۵ درصد موثر بوده است. به گفته سخنگوی دانشگاه وندربیلت هدیه سخاوتمندانه پارتن به  بسیاری از طرح‌های تحقیقاتی امیدوارکننده کمک کرده است.

تاثیر ۹۴.۵ درصدی واکسن مدرنا

طبق اطلاعات اولیه‌ای که شرکت مدرنا به تازگی منتشر کرده واکسنی این شرکت  برای مقابله با کووید ۱۹ ساخته است  ۹۴.۵ درصد کارآمد است. این درحالی است که قبل از آن اعلام شد واکسن بالقوه فایزر و بی وان تک برای مقابله با ویروس کرونا ۹۰ درصد کارآمد است.

مدرنا در ماه جاری به اطلاعات بیشتری درباره ایمنی واکسن دست می‌یابد و تصمیم دارد از سازمان غذا و دارو آمریکا اجازه استفاده اضطراری از آن را دریافت کند. طبق اطلاعات موجود واکسیناسیون با این واکسن از نیمه دوم دسامبر آغاز می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان