دب هالند – نخستین زن سرخ‌پوست در جایگاه وزارت کشور آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۹
دب هالند - نخستین زن سرخ‌پوست در جایگاه وزارت کشور آمریکا

 زنی سرخ‌پوست وزیر آمریکا می شود

دب هالند ، نخستین زن سزخپوستی است که به عنوان وزیر آمریکا انتخاب شد.  جو بایدن، دب هالند از نیومکزیکو را که یک زن بومی است برای سمت وزارت کشور آمریکا انتخاب کرده است که بر امور قبایل و پارک‌های ملی آمریکا نظارت دارد. وزارت کشور آمریکا در دولت بایدن هم‌چنین مسئول مقابله با گرمای زمین است؛ بایدن وعده داده که تمامی حفاری‌های جدید حوزه‌های نفتی و گازی را در اراضی و آب‌های عمومی ممنوع می‌کند؛ سوخت فسیلی مسئول یک چهارم خروجی سالانه کربن آمریکا محسوب می‌شود.

هالند در مصاحبه اخیر خودگفته بود: من اهل نیومکزیکو هستم، ایالتی غنی از منابع نفتی و گازی و به تک تک شغل‌ها و کارها اهمیت می‌دهم. ما نمی‌خواهیم به حالت عادی برگردیم، درست است؟ ما نمی‌خواهیم به جایی که بودیم برگردیم زیرا این اقتصاد برای بسیاری از مردم کارایی نداشته است.

دب هالند - نخستین زن سرخ‌پوست در جایگاه وزارت کشور آمریکا

دب هالند – نخستین زن سرخ‌پوست در جایگاه وزارت کشور آمریکا

وزارت کشور آمریکا همچنین مسئول نظارت بر نواحی حفاظت شده شامل بیش از ۱۰۰ میلیون جریب اراضی طبیعی و ۴۲۲ پارک ملی است. همچنین این وزارتخانه مسئول حفاظت از بیش از ۱۰۰۰ گونه در معرض خطر و پروژه‌های آبی در غرب است که آب شرب را برای شهرهای بزرگ چون لاس وگاس و لس آنجلس تامین می‌کند.

تشکیل کابینه و دولتی متفاوت

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هالند را یکی از قابل احترام‌ترین و یکی از بهترین اعضای کنگره توصیف کرد که با او همکاری داشته است. بایدن همچنان بر سر قولش در تشکیل کابینه و دولتی متفاوت مانده است. کامالا هریس، معاون بایدن، مادری مهاجر از هند دارد و نیرا تاندن، که از سوی بایدن برای پست مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاندیدا شده هم تباری هندی دارد. کاترین تای هم که دختر دو مهاجر تایوانی است، از سوی بایدن به عنوان نماینده تجاری آمریکا انتخاب شده است.

در میان دیگر اعضای کابینه، می‌توان به جنت یلن، به عنوان نخستین زن در سمت وزیر خزانه داری آمریکا اشاره کرد و لوید آستین هم نخستین سیاهپوست آمریکایی است که وزیر دفاع می‌شود. آلخاندور مایورکاس هم نخستین مهاجر و لاتین تباری است که وزارت امنیت داخلی را برعهده دارد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان