درختان تهران را قطع نکنید

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۷

درختان تهران را قطع نکنید

در جریان بررسی های انجام شده پلاک های ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن ملک، رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بیان کرد درختان تهران را قطع نکنید حتی یک درخت. ایشان گفتند: وجود درختان با تعداد بالا نشان دهنده باغ بودن ملک است.

زهرا صدر اعظم نوری در جلسه شورای شهر تهران گفت: با بررسی های پلاک های ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن ملک و با توجه به اینکه در طی ده سال ۱۲۸ هکتار از باغ های شهر تهران نابود شده است. نه باید از این مساله گذشت و نه اجازه بدیم درختان دیگری در تهران قطع شود.

در خصوص زمینی به مساحت ۸۹۰ متر در خیابان فرشته که ۱۹ اصله درخت با بن بالای ۲۰۰ سانتیمتر دارد، مشخص است که این ملک باغ می باشد. با بررسی پرونده این زمین باید دقت بیشتری کرد تا از نابودی درختان جلوگیری کرد. زیرا این ملک ارزش اکولوژیک بسیار بالایی دارد و نباید نابود شود

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران رای بر غیر باغ بودن این ملک دادند.

 کمیسیون تشخیص برای پرونده‌هایی که شرایط احراز باغ را نداشتند

افشین حبیب زاده نیز در جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی پرونده های املاکی که به عنوان باغ ذکر نشده اند گفت: از طرف شهروندان اعتراضات متعددی به نظر شورا شده است که معتقد هستند که ملک مذکور باغ است.

ایشان بیان کردند: شرایط و قوانین  تشخیص باغ بودن یک ملک متفاوت است. که باید بر اساس همان قوانین عمل کنیم. و تشخیص دهیم که چرا یک ملک باغ است یا خیر؟

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کردند که مواردی را که  ملک، در صورتجلسه فاقد شرایط باغ بودن بیان شده است را بررسی و نتیجه را اعلام کنند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان