وزیر خارجه آمریکا – افراد مسوول و مسبب کووید-۱۹ را پاسخگو می‌کنیم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۶

تعهد واشنگتن در شناخت منشأ کووید-۱۹

وزیر خارجه آمریکا امروز در نشست خبری اعلام کرد واشنگتن آن کسانی که عامل پاندمی جهانی کووید-۱۹ هستند که تاکنون موجب مرگ بیش از ۱۱۹ هزار تن در سراسر جهان شده است، پاسخگو خواهد کرد. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «زمان آن فرا می‌رسد که ما اطمینان حاصل کنیم که چه اتفاقی رخ داده است و بعد آن کسانی که مسوول و مسبب آن هستند، پاسخگو می‌کنیم»

تعهد واشنگتن در شناخت منشأ کووید-۱۹

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهارات خویش افزود: مطالبی که درباره بازارهای تره‌بار چین است و همچنین مطالبی درباره اینکه این ویروس دقیقا از کجا نشات گرفته است، دیده‌ایم. مهم است که کل جهان به این نکته برسد.

ما بهترین متخصصان جهان را می‌خواهیم، از جمله متخصصان چینی را که در این زمینه مشارکت کنند تا ما اطمینان حاصل کنیم که این روند از کجا آغاز شد، متعلق به کجاست و چطور در سراسر جهان شیوع پیدا کرد.

آخرین آمار کووید-۱۹ در آمریکا

براساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، تا روز گذشته دست‌کم ۵۸۰ هزار مورد کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا ثبت شد که به مرگ بیش از ۲۳ هزار تن منجر شده است.

چند ماه قبل از آغاز شیوع ویروس کرونا، دولت آمریکا یکی از سمت‌های کلیدی سازمان بهداشت و درمان عمومی این کشور مستقر در چین را که نقش مهمی در شناسایی شیوع بیماری‌ها داشت، حذف کرد. طبق گزارش ها، دکتر «لیندا کوئیک» یک کارشناس آمریکایی شناخت بیماری و اپیدمولوژیست بود که در سازمان «کنترل بیماری» چین که زیرمجموعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا بوده، فعالیت می‌کرد و در ماه ژوئیه (اواسط تیرماه و اوایل مردادماه) پست خود را ترک کرده است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد، ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ماه)  برای اولین بار به گروهی از ۲۷ مورد شبیه به ذات‌الریه با منشأیی نامعلوم در ووهان چین پی برد و از آن زمان، شیوع بیماری معروف به کووید-۱۹ به سرعت در جهان شیوع پیدا کرد و هم‌اکنون بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ نفر را قربانی کرده و ۳۱۷ هزار نفر را آلوده کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0