نشریه علمی Cell – نتیجه موفقیت‌آمیز داروی hrsACE2 روی ویروس کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۹

درمان بالقوه بیماری کووید-۱۹

نشریه علمی Cell آثار موفقیت‌آمیز داروی hrsACE2 را بر روی ویروس کرونا منتشر کرد. این دارو به شکل موثری می‌تواند از اتصال ویروس کرونا به بدنه سلول‌ها جلوگیری کند و به صورت بالقوه سبب درمان بیماری کووید ۱۹ در همان ساعات اولیه شود.

نتیجه موفقیت‌آمیز داروی hrsACE2 روی ویروس کرونا

دارو hrsACE2 به سرپرستی دانشگاه بریتیش‌کلمبیا در کانادا ساخته شده است. پزشکانی از کانادا، اسپانیا و تیم زیست‌شناسی عفونی سوئد به ریاست دکترعلی میرعظیمی این تحقیقات را به صورت مشترک انجام داده‌اند.

طبق بررسی و تحقیقات انجام گرفته  نشان داده  شده که ویروس کرونا می تواند علاوه بر ریه به صورت مستقیم در رگ‌های خونی و کلیه تکثیر شود. نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی نشان داده که داروی جدید میتواند میزان ویروس در بافت آلوده را بین هزار تا پنج هزار برابر وضعیت عادی، کاهش دهد.

جنبه‌های تحقیقاتی داروی hrsACE2

تحقیقات درباره این داروی جدید بر دو جنبه تمرکز داشته است. از طرفی نحوه تعامل ویروس با غشای سلول‌های بدن انسان و چگونگی بی‌اثر کردن مکانیسم اتصال ویروس به سلول‌های بدن و آلوده کردن و از طرف دیگر چگونگی گسترش عفونت در رگ‌ها و درگیر شدن کلیه با این بیماری است. نشریه علمی Cell با نشر این گزارش امیدها را به درمان کرونا افزایش داده است و کمی از نگرانی ها کاسته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان