دریاچه نمک بولیوی – بزرگترین آیینه طبیعی جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۴
دریاچه نمک بولیوی - بزرگترین آیینه طبیعی جهان

بزرگترین آیینه طبیعی جهان

در کشور بولیوی منطقه ای وجود دارد که در روزهای خاصی تبدیل به پدیده ای شگفت انگیز می شود. دریاچه نمک بولیوی جایی است که در آن مرز بین زمین و آسمان از بین می رود. این منطقه بزرگ با بارش مقدار کمی باران تبدیل به بزرگترین آیینه طبیعی جهان می شود که هر بیننده ای را مدهوش می کند. چنین دریاچه ای مانند سایر دیدنی ها نیست که بشود در مناطق مختلف جهان مشابهش را دید.

دریاچه نمک بولیوی - بزرگترین آیینه طبیعی جهان

دریاچه نمک بولیوی – بزرگترین آیینه طبیعی جهان

دریاچه نمک بولیوی

این مکان در مواقعی که انعکاس آیینه ای دارد، تبدیل به سوژه مورد علاقه بسیاری از عکاسان و گردشگران می شود. کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده است. پایتخت آن شهر سوکره است. اما دولت این کشور در شهر لاپاز مستقر است. غالب جمعیت این کشور را سرخ پوستان تشکیل داده اند. فعالیت های صنعتی این کشور شامل ماهیگیری، کشاورزی و معادن هستند. اصلی ترین محصولات تولیدی این کشور پوشاک و محصوولات نساجی است و البته فلز.

کشور بولیوی جاذبه های زیادی برای جذب گردشگر دارد اما هیچ کدام به اندازه دریاچه نمک مشهور نیستند. گردشگران از سراسر جهان برای دیدن این مکان دیدنی به این کشور سفر می کنند. پخش تصاویر این دریاچه که محلی ها به آن سالار دو ییونی می گویند هم بسیاری را متعجب و حیرت زده کرده است. وسعت این دریاچه حدود ۱۰٫۵۸۲ کیلومتر مربع است. این مکان بزرگترین دریاچه نمکی جهان هم محسوب می شود.

تنها در زمان های خاصی از سال با بارش باران و سرریز آب دریاچه های اطراف، لایه نازکی از آب سطح این مکان جادویی را می پوشاند. در نتیجه یکی از زیباترین پدیده های طبیعی جهان شکل می گیرد: آیینه ای طبیعی به وسعت یک دریاچه. قدم زدن و یا رانندگی روی این آیینه طبیعی حس حرکت کردن روی ابرها را به شما خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان