در حسرت توپ طلا – فرانس فوتبال امسال توپ طلایی اهدا نخواهد کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۴
در حسرت توپ طلا - فرانس فوتبال امسال توپ طلایی اهدا نخواهد کرد

لغو بزرگترین جایزه فردی فوتبال

بازیکنان بزرگ فوتبال جهان امسال در حسرت توپ طلا خواهند ماند. وبسایت فرانس فوتبال رسما اعلام کرد مراسم توپ طلا در سال ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شود. طبق این اعلامیه عدم وجود شرایط منصفانه و کافی برای بررسی عملکرد تمام بازیکنان دلیل لغو این مراسم بوده است. در این اطلاعیه آمده است از آنجاییکه امسال شرایط ویژه ای وجود داشت، بهتر است که انتخابی در کار نباشد. چرا که این جایزه ارزش‌هایی مانند برتری، همبستگی و مسئولیت را منتقل می‌کند. این برای اولین بار از سال ۱۹۵۷ است که این مراسم برگزار نمی شود.

در حسرت توپ طلا - فرانس فوتبال امسال توپ طلایی اهدا نخواهد کرد

در حسرت توپ طلا – فرانس فوتبال امسال توپ طلایی اهدا نخواهد کرد

لواندوفسکی در حسرت توپ طلا

مهاجم لهستانی تیم بایرن مونیخ از بزرگترین شانس های کسب این جایزه بود. گفته می شد پس از مودریچ او بازیکنی است که به حکومت مسی و رونالدو بر توپ طلا پایان خواهد داد. اما حالا با لغو این مراسم تمام امیدهای این بازیکن و هوادارانش به یاس تبدیل شده است. با توجه به افتخارات انفرادی و تیمی این بازیکن در طی سال گذشته، به نظر می رسد هیچ بازیکنی شایسته تر از لواندوفسکی برای کسب این عنوان نبود. او طی یک دهه حضور در بایرن مونیخ موفق شده هر ۱۰۹ دقیقه یک گل به ثمر برساند. بهترین گلزن خارجی این لیگ است. همچنین او در این فصل برای پنجمین بار پیاپی عنوان آقای گلی این رقابت ها را از آن خود نمود.

از آنجا که ۲۴ سال است برندگان توپ طلا از بوندس لیگا نبوده اند، آلمانی ها هم امید زیادی به مراسم امسال داشتند. اما کرونا این فرصت را از لواندوفسکی، لهستان و آلمان گرفت.

حکومت رونالدو و مسی

مسی با ۶ بار و رونالدو با ۵ بار دریافت توپ طلا در این زمینه رکورد دار هستند. سال گذشته لیونل مسی با به دست آوردن ششمین توپ طلا نام خود را در تاریخ ثبت کرد. اما از گوشه و کنار شنیده می شد امسال این دو بازیکن از این جایزه دور خواهند بود. احتمال برنده شدن لواندوفسکی بسیار زیاد بود. حالا با لغو این مراسم نه تنها مسی و رونالدو رکوردهای افسانه ای خود را ارتقا نمی بخشند، که بازیکن دیگری نیز توان کسب این جایزه ارزشمند را نخواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان