دزدی در ملا عام!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۴

دزدی مجسمه از وسط پارک!!!

دزدی مجسمه ملک‌المتکلمین بار دیگر خبرساز شد. بنا به اعلام یکی از اعضای شورای شهر تهران مجسمه ملک‌المتکلمین از محل نسب آن واقع در پارک شهر مفقود شده است.

‎احمد مسجدجامعی، یکی از اعضای شورای شهر تهران با اعلام این خبر گفت: باید مسؤولان شهرداری دستور فوری برای پیگیری موضوع بدهند. مجسمه ملک‌المتکلمین پیش از این در میدان حسن آباد نصب بود که مدت زمانی بعد به پارک شهر تهران انتقال داده شد.

دزدی های اینچنینی پیش از این نیز اتفاق افتاده بود: دزدی مجسمه هایی همچون ابن سینا که از جنس برنز بود و در پارک بهجت آباد قرار داشت. مجسمه شهریار که از پارک دانشجو به سرقت رفت، صنایع خاتم که در پارک ملت قرار داشت، ستار خان که در خیابان شلوغ ستارخان واقع بود و چنیدن مورد دیگر که نشان از وخامت اوضاع دزدی در کشور دارد.

واکنش مسئولین

هنوز هیچ فرد مسئولی در ارتباط با این دزدی سخنی نگفته و یا گزارشی ارائه نکرده است. با توجه به وقوع چنین دزدی هایی به نظر میرسد مسئولین باید تدابر ویژه ای را برای جلوگیری از وقوع دزدی مجسمه اتخاذ نمایند.

دزدی های قبل انچنان هم در سکوت نماند و واکنش مسئولان در صحنه ما را در پی داشت! اقای تمدن استاندار آن زمان های تهران در واکنش به غیب شدن مجسمه ها گفته بود:

به دور از عقل می باشد، مجسمه ۱ تنی در پارک ها و معبر شلوغ تهران ظرف در کمتر از ۷ روز دزدیده شود، در صورتی که جهت انتقال هر کدام از این مجسمه ها نیاز به دم و دستگاه بزرگ همچون جرثقیل می باشد. کارگروه ویژه ای در شورای تامین استانداری تهران برای پیگیری سرقت های اخیر تشکیل شده است و بزودی گزارش آن اعلام می شود.

دکتر قالیباف، شهردار آن زمان های پایتخت نسبت به این دزدی ها تعجب کرده بود و از پلیس تهران  درخواست شناسایی دزدان را کرده بود. پلیس تهران نیز سرهنگ محمدیان را مسئول اینکار کرد که قول دستگیری این باند مجسمه دزد را در سریع ترین زمان ممکن داد.

حالا چندین سال گذشته است و مردم همچنان منتظر اقدامات و گذارشات هستند که دزدان بار دیگر به راحتی اقدام به سرقت می کنند و سوالات متعددی را در ذهن مردم ایجاد میکنند که چونه دزدی در ملا عام اتفاق می افتد.

اندیشمند

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان