دستمزد بادیگاردها و محافظان شخصی چقدر است؟

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۴

دستمزد بادیگاردها و محافظان شخصی

دستمزد بادیگاردها: پس از انتشار ویدیو و تصاویری از احمد ایراندوست ( معروف به غول برره) به همراه بادیگاردهایش، بسیاری از کاربران فضای مجازی این حرکت سیلبریتی های ایران را حمل بر تجمل کردند و آن را نوعی نمایش و پز اجتماعی قلمداد نموده اند. تصاویری نیز در باب مقایسه چهره های مطرح سینمای جهان با سلبریتی های داخل کشور منتشر شده در حالی که گویای این مسئله است چهره های مشهور جهان در حال استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستند و یا در کنار مردم مشاهده می شوند. و اما سلبریتی های وطنی که باید در واقع چهره هایی مردمی باشند، در کنار افراد تنومند معروف به بادیگارد راه می روند. این پدیده این روزها با عنوانی به نام محافظ شخصی یا بادیگارد برای بسیاری از چهره ها و آدمهای پولدار جذاب شده است .

دستمزد بادیگاردها

در کشورهایی مثل آمریکا بادیگاردهای شخصی در ازای هر ساعت حدود ۱۰۰ دلار دستمزد می گیرند. در ایران بادیگاردها به صورت ساعتی، روزانه و ماهانه حقوق می گیرند. بادیگاردهایی که فقط اندامی تنومند دارند ساعتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان و روزانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان و ماهانه ۵میلیون تومان دریافت می کنند. اما بادیگاردهای حرفه ای و دوره دیده معمولا ساعتی ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان و روزانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان و ماهانه بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان دستمزد می گیرند.

آیا شغل بادیگاردها قانونی است؟

سردار محمد شرفی سال گذشته در مصاحبه ای در واکنش به فعالیت برخی از افراد و شرکت های خصوصی با عنوان “محافظان شخصی یا بادیگارد” که سرویس های محافظتی ارائه می دهند اظهار کرد: ” پلیس و نیروی انتظامی هیچ مجوزی برای محافظت شخصی از افراد یا فعالیت بادیگاردها صادر نکرده است و نه تنها پلیس بلکه قانون نیز چنین اجازه ای را نداده است .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان