دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ – تحریم باقیمانده اقتصاد ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۸

دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ

با صدور دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ،، رئیس جمهور آمریکا، زیرساخت حقوقی تحریم باقیمانده اقتصاد ایران فراهم گردید. طبق گزارش‌های صورت گرفته، هفته گذشته منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پس از قرارگرفتن تعدادی از نظامیان و شرکت‌های بخش فلزات در لیست تحریم اعلام کرد که ترامپ رئیس جمهور این کشور به زودی دستور اجرایی در زمینه تحریم سایر بخش های اقتصاد ایران را نیز صادر می کند. این دستور اجرایی توسط ترامپ در همان روز صادر شده است و اکنون در سایت وزارت خزانه داری آمریکا به طور علنی و رسمی به چشم می‌خورد.

این دستور اجرایی جدید بدین معناست که تمامی اقتصاد ایران شامل تحریم است و هرکس هر نوع فعالیتی به هر نحوی در اقتصاد ایران داشته باشد باید به طور کامل خود را از نظام مالی آمریکا، سفر به آمریکا و نظام پرداخت دلار جدا کند.

معنای ‌دستور اجرایی جدید ترامپ

                      دستور اجریی جدید دونالد ترامپ 

ترامپ با صدور این دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی قرار گرفتن تمام اقتصاد ایران  در لیست تحریم را فراهم کرده است. در این دستور اجرایی آمده است که تمامی بخش های اقتصاد ایران شامل ساخت و ساز، معدن، نساجی و سایر بخش‌های اقتصاد ایران همگی شامل تحریم می‌شود .

همچنین تمامی افراد و نهادهایی که در این بخش های اقتصاد ایران  فعال هستند، تولید انجام می‌دهند یا هرگونه کالا و خدمات برای اقتصاد ایران تامین می کنند، در لیست تحریم آمریکا قرار می گیرند و بانک و موسسات مالی نیز در صورت انجام تراکنش برای این بخش ها از نظام مالی آمریکا محروم می شوند.

علاوه براین، در این دستور ورود هرخارجی به خاک آمریکا که شامل بخش های اقتصادی ایران هستند نیز با ممنوعیت و محدودیت روبه رو شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان