• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • دستیار سرعت – قابلیت جدید و جالب مدل‌های تولیدی شرکت تسلا

دستیار سرعت – قابلیت جدید و جالب مدل‌های تولیدی شرکت تسلا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۶

آپدیت جدید تسلا

دستیار سرعت (Speed Assist)  قابلیت جدید محصولات تسلا محسوب می شود که به تازگی این شرکت با ارائه یک آپدیت نرم‌افزاری محصولات خود را به این قابلیت مجهز کرده است. دستیار سرعت  به مدل‌های تولیدی شرکت تسلا این امکان را می دهد که توانایی تشخیص تابلوهای محدودیت سرعت را داشته باشند. آپدیت جدید تسلا با کد ۲۰۲۰٫۳۶ شناخته می‌شود. در بیانیه منتشر شده  تسلا اعلام کرده قابلیت دستیار سرعت از دوربین‌های خودرو برای تشخیص علائم محدودیت سرعت استفاده می‌کند تا دقت داده‌های محدودیت سرعت در جاده‌های محلی بهبود یابد. پیش از این  استفاده تسلا از داده‌های GPS برای تعیین محدودیت سرعت مطرح شده بود. حال اضافه شده قابلیت دستیار سرعت به نوعی بر این گمانه‌زنی‌ها صحه می‌گذارد

سایر قابلیت های جدید تسلا

در قابلیت جدید محصولات تسلا در صورت تشخیص هر گونه تابلو، اطلاعات استخراج شده روی نمایشگر مرکزی به نمایش گذاشته می‌شود؛ همچنین اخطار محدودیت سرعت نیز متناسب با آن تنظیم می‌گردد. آپدیت ۲۰۲۰٫۳۶ به غیر از دستیار سرعت شامل موارد دیگری نیز می‌شود. پخش صدا هنگام سبز شدن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی قابلیت دیگری است که با این آپدیت به محصولات تسلا اضافه شده است. علاوه‌بر این‌ها اگر راننده تسلا پشت خودرویی دیگر توقف کرده باشد، هنگام حرکت خودروی جلویی، این امر با پخش صدا به وی اطلاع داده می‌شود. البته این اعلان صوتی زمانی پخش خواهد شد که کروز کنترل همگام با ترافیک و فرمان اتوماتیک (Autosteer) فعال نباشند.

دستیار سرعت – قابلیت جدید و جالب مدل‌های تولیدی شرکت تسلا

قابلیت دیگر هنگام فعال بودن فرمان اتوماتیک به کمک راننده می‌آید. چنانچه تشخیص داده شود که راننده در حال عبور از تابلوی ایست یا چراغ راهنمایی است، این قابلیت با پخش اخطار مساله را به راننده اطلاع می‌دهد. شاید در آینده تسلا امکان توقف کامل خودرو را نیز به این قابلیت اضافه کند.  آپدیت اخیر تغییراتی جزئی را در کروز کنترل نیز ایجاد نموده و امکان تعیین سرعت خودرو با یک لمس ساده را فراهم می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان