دعوای زن و شوهری – مناطقی در تهران با بیشترین ضرب و شتم زن و شوهری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۳۱

اعلام مناطق پرتنش در تهران

دعوای زن و شوهری در نیمه ابتدایی امسال نسبت به سال گذشته در همین مدت، حدود هفده درصد در تهران کاهش داشته است. این آمار البته به طور دقیق تر مربوط به پرونده هایی است که در آنها این اختلافات منجر به ضرب و جرح شده است. این آمار با ثبت پرونده های ضرب و جرح عمدی بین زوج ها که در کلانتری ها گزارش شده به دست آمده است. در این بررسی مناطقی از پایتخت که در آنها بیشترین میزان تنش بین زوجین ثبت شده نیز مشخص گردیده است.

دعوای زن و شوهری - مناطقی در تهران با بیشترین ضرب و شتم زن و شوهری

دعوای زن و شوهری – مناطقی در تهران با بیشترین ضرب و شتم زن و شوهری

مناطقی از پایتخت با بیشترین دعوای زن و شوهری

بررسی آمار جمع‌آوری شده از دایره مشاوره و مددکاری کلانتری‌های شهر تهران، نشان می دهد بیشترین ضرب و شتم و تنش بین زوج های پایتخت نشین در مناطق شرقی ، شمال غربی و جنوب شرقی شهر تهران رخ داده است. این مناطق به ترتیب بیشترین میزان ثبت شکایت در خصوص این‌ نوع درگیری ها در نیمه اول امسال را داشته‌اند.

طبق آمار، تعداد پرونده‌های ثبت شده از درگیری های منجر به ضرب و جرح عمدی خانوادگی بین زن و شوهر ها در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشته است.

ناتوانی در کنترل خشم

تقریبا تمام شکایت های ثبت شده در این مورد از سوی خانم هایی بوده که مورد ضرب و جرح توسط همسرانشان قرار گرفته اند. معاون اجتماعی پلیس تهران با بیان این موضوع ادامه داد: درصد کمی از شکایات را هم مردانی که از سوی همسرانشان ضرب و شتم شده اند مطرح کرده اند.

سرگرد وحید سلطانی پاجی در پایان گفت: این مشکلات به دلیل عدم توانایی در کنترل خشم صورت می گیرد. زوج ها می توانند برای یاری گرفتن در مورد مشکلاتشان با مراکز مشاره کلانتری ها و سرکلانتری‌های پلیس پیشگیری تهران برای ارائه مشاوره و آموزش از طریق شماره ۰۹۶۵۸۰و یا به صورت حضوری در تماس باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان