دلار به ۸۰۰۰ تومان خواهد رسید

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۶

دلار به ۸۰۰۰ تومان خواهد رسید

یکی از اعضای اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد نرخ دلار تلاش میکند که پایین تر بیاید و وارد کانال ۸۰۰۰ تومان شود یعنی دلار به ۸۰۰۰ تومان خواهد رسید .

فاطمه مقیمی، بیانگر این موضوع شد که : آن چیزی که در بازار ارز هفته های گذشته به وجود آمد نمایانگر این بود دولت سعی داشته است که بازار ارز را  از نوسان خارج کند و به یک آرامش برساندکه این موضع یک اتفاق مثبت در اقتصاذ ایران است اما اینکه بعد از این بازار ارز چه سرنوشتی خواهد داشت یه موضوعیست که باید همه ی جوانب را کنار هم گذاشت و بعد به بررسی آن پرداخت .

او افزود ، اگر بخواهیم یک عکس کوتاه و جند ماهه از بازار ایران داشته باشیم اما اگر هم بخواهد نرخ دلار به تارگت ۸۰۰۰ تومان وارد شود مسئله ی عجیبی نخواهد بود  اما حتی اگر دولت تلاش کند با اینکه شرایط مشخص نیست بتواند شرایط بین‌المللی اقدامات لازم را انجام دهد، مدیریت نرخ برای تامین نیازهای سال‌های آتی  حائز اهمیت  خواهد بود.

صادرات غیر نفتی

یکی از اعضای اتاق بازرگانی تهران با بیانگر این بود که دچندین ماه پیش  صادرات غیر نفتی کشور ، موفق شده قسمتی از فشارها بر اقتصاد ایران را منیج کند، و افزود : در یک شرایطی که با فشار تحریم‌ها، قسمتی از کالاهای ایرانی موفق به حفظ بازار خود شدند شدند، شاهد این بودیم که کالاهای دیگر موفق شدند جایگاه خود را محکمتر کنند و وجود خود را حفظ کنند.

مقیمی گفت : در این راه از  حمایت از تولید داخلی توانست به کمکی برای بهتر شدن شرایط فعالان اقتصادی باشد اگر ملاحضه کردیم که صادرات غیر نفتی ما در چندیدن ماه اخیر  حفظ شده‌اند، زیرا شرایط  خوبی فراهم شد برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی است.

او به لزوم حفظ حمایت‌ها و کاهش تلاطم‌ها در اقتصاد کشور اشاره کرد ،یاد اوری کرد: در سالهای اخیر اقتصاد ما  با مشکلاتی زیادی دست و پنجه نرم کرد  و شرکت های  خصوصی بارها اطلاع داده اند که اگر  این دغدغه‌ها برطرف شوند ، قطعا جایگاهی بهتر برای بیشتر شدن  تولیدات و صادرات محیا می شود . در این جو اگر فعلا ثباتی حفظ شده است و تاثیرات  منفی بعضی از  تصمیم‌ها مدیریت شود، انتظار می رود که  روند صادرات غیر نفتی کشور به همین روند ادامه داشته باشد و در ادامه آمارهای مثبت بیشتری به‌دست آید.

دراین  چندین  هفته اخیر نرخ ارز و طلا در بازار روبه نزول است و طی چندین هفته این روند ادامه دارد به طوریکه دلار وارد کانال ۱۰ هزار تومان و سکه وارد کانال سه میلیون تومان شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان