دلار در کانال ده هزار تومان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۵
دلار در کانال ده هزار تومان ، مکرون ، دونالد ترامپ ، حسن ‎روحانی

قیمت دلار در حالی به کانال ده هزار تومان برگشت که روز گذشته رئیس جمهوری فرانسه آقای امانوئل ‎مکرون خبر از شرایط برای دیدار رئیس جمهور آمریکا آقای دونالد ‎ترامپ و رئیس جمهور ایران آقای حسن ‎روحانی را داد و بیان کرد که در چند هفته آینده این دو با هم دیدار خواهند داشت.

بانک‌ها روز گذشته (چهارم شهریور) هر دلار آمریکا را ۱۰۹۷۴ تومان می‌خریدند که نسبت به سوم شهریور با افت ۲۵۰ تومانی همراه بود. همچنین امروز پنجم شهریور هر دلار آمریکا یازده هزار تومان در صرافی ها معامله شد.

از طرفی شبکه خبری پرس‌تی‌وی خبر از این موضوع داد که ایران تقاضای مکرون برای مذاکره در موضوع موشکی را مردود خوانده است. و حتی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ملاقات رئیس جمهوری ایران و ترامپ دور از ذهن خواند. و در ادامه واکنش به اظهارات رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر اعلام آمادگی این کشور برای برپاداشتن دیدار میان ترامپ و روحانی گفت: در سفر بیارتز گفتم ملاقات بین رئیس جمهوری ایران و ترامپ دور از ذهن است تا زمانی که آمریکا به جمع ۵+۱ بپیوندد و برجام را اجرا کند، در آن زمان هم گفت و گوی دو جانبه ای نخواهیم داشت. خبر ها حاکی از آن است که هم ترامپ هم روحانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که حدود یک ماه دیگر برپا خواهد شد در نیویورک حضور داشته باشند.

رئیس جمهوری آمریکا آقای دونالد ترامپ در واکنش به ابتکار عمل ماکرون گفت: ایران نسبت به دو و نیم سال گذشته تفاوت بسیاری دارد. و حتی گفت: بسیاری از دوستانم که در ایران سازه ای داشتند و زمانی که آنجا بودند خیلی مردم ایران را دوست داشتند. ایران گنجایش بسیار خوبی دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان