دندان ها – از زیبایی تا ترمیم

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۳۰

سلامت و زیبایی دندان ها

دندان ها و زیبایی، دبیر علمی سمینار اصول زیبایی دندانپزشکی اظهار کرد: کارهای زیبایی در دندانپزشکی جدا از درمان و ترمیم دندانها نیست. علی یزدانی در سمیناری که در مورد اصول زیبایی در دندانپزشکی برگزار شد عنوان کرد: برگزاری این سمینار علمی که مورد تایید وزارت بهداشت است دو فایده دارد.

اول اینکه همکاران ما با مطالب تازه در دنیای دندان پزشکی آشنا شده و از آن ها مطلع می شوند. دوم اینکه می توانند آموخته های خود را در اینجا مرور کنند.

وی در ادامه گفت: زیبایی و درمان از یکدیگر جدا نیستند. زیرا دندانها باید به گونه ای درست شوند که حالت طبیعی داشته و زیبایی آن ها حفظ شود. از این رو زیبایی و درمان جدا از یکدیگر نیستند.

سفید کردن دندان ها

دبیر علمی سمینار اصول زیبایی در دندانپزشکی افزود: سفید کردن دندانها در جامعه امروز بین زنان و مردان به یک مد تبدیل شده است. در این کارها مانند لمینت، کامپوزیت، بیلیچینگ و غیره که در جهت زیبایی دندان ها انجام می شوند باید به نکات زیادی توجه شود تا سلامت دندانها در معرض خطر قرار نگیرد.

دندان های برخی افراد هیچ نیازی به سفید کردن ندارد اما به دلیل رواج این موضوع در ایران به این کار اصرار دارند. سفید کردن دندان در کنار زیبایی برخی مشکلات را نیز به دنبال دارد که این افراد هیچ توجهی به آن ندارند.

یزدانی بیان کرد: برخی دندانپزشکان برای سفید کردن دندان آن را می تراشند. این کار باعث آسیب رسیدن به مینای دندان و در نتیجه ضعیف شدن دندانها می شود. دندانها نباید تراشیده شوند و یا در صورت لزوم حداقل تراش صورت گیرد.

زیرا سلامت دندانها مقدم بر زیبایی آنها است و افراد نباید برای زیباتر شدن دندانها سلامت آنها را به خطر بیاندازند و دندان پزشکان نیز باید نهایت تلاش خود را برای سلامت دندان های بیماران خود انجام دهند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان