دهن کجی به ترامپ – شهردار میدان مقابل کاخ سفید را جان سیاهان مهم است نامید

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۸

جان سیاهان مهم است

بانوی شهردار واشنگتن دی سی که اتفاقا رنگین پوست هم هست با حرکتی جالب یک دهن کجی به ترامپ کرده است. این خانم شهردار نام میدان مقابل کاخ سفید را تغییر داده است. این میدان و خیابان که درست در مقابل کاخ سفید قرار دارند جان سیاهان مهم است (Black Lives Matter) نام گرفته است.

دهن کجی به ترامپ – شهردار میدان مقابل کاخ سفید را جان سیاهان مهم است نامید

دهن کجی به ترامپ – شهردار میدان مقابل کاخ سفید را جان سیاهان مهم است نامید

دهن کجی به ترامپ

روز جمعه گذشته از نشان این میدان و خیابان رونمایی شده است. این خانم شهردار که بر سر کنترل خیابان های واشنگتن هم با رییس جمهور اختلاف نظر دارد؛ تابلوی Black Lives Matter Plaza را در خیابان روبه‌روی کاخ سفید نصب کرده است. علاوه بر این با دستور او این شعار که در واقع شعار اصلی معترضان به نژادپرستی در ایالات متحده است؛ با حروف بزرگ زرد رنگ، کف خیابان هم نوشته شد. با این حرکت اگر رییس جمهور ترامپ بخواهد برای عکاسی از کاخ سفید خارج شود باید روی این واژه ها بایستد.

شهردار دموکرات واشنگتن

موریل بارز شهردار واشنگتن عضو حزب دموکرات است. او با این حرکت پر سر و صدای خود بار دیگرثابت کرد که با سیاست های رییس جمهور به شدت مخالف است. همچنین او با استقاده از نیروهای ارتش در پایتخت هم مخالفت کرده است. موریل بارز پیش تر از ترامپ خواسته بود که سربازان فدرال را به صورت فوری و بدون معطلی از پایتخت آمریکا خارج کند. مردم این شهر نیز اقدام شهردارشان را پسندیده و مورد ستایش قرار داده اند.

رییس جمهور ترامپ به این خاطر که دستور داده بود معترضان را به زور از میدان مقابل کاخ سفید بیرون كنند تا او بتواند از خیابان عبور كند و در برابر كلیسا عكس بگیرد، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. حالا این نام گذاری و واژه های بزرگ زرد رنگ او را مجبور می کند برای عکاسی روی این کلمات که این روزها برای مردم آمریکا بسیار مهم است، بایستد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان