دوری گزینی اجتماعی – احتمالا تا ۲۰۲۲ درگیر دوری گزینی اجتماعی خواهیم بود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۸
دوری گزینی اجتماعی - احتمالا تا 2022 درگیر دوری گزینی اجتماعی خواهیم بود

بلایی جهانی به نام کرونا

دوری گزینی اجتماعی . مجله ساینس روز سه شنبه مطالعه ای جدید را منتشر کرد. در این تحقیق گروهی از پژوهشگران هاروارد به این استدلال رسیده اند که با تداوم همه گیری جهانی ویروس کرونا ممکن است تا سال ۲۰۲۲ دوری گزینی اجتماعی مورد نیاز باشد. ممکن است این امر به صورت دائمی و یا تناوبی به انجام برسد. دانشمندان مدل های کامپیوتری چند سناریو را بررسی کرده اند. نتیجه این شد که اگر محدودیت های اعمال شده فعلی به سرعت رفع شوند و نقطه اوج همه گیری جهانی به تعویق بیفتد، پیامدهای شدیدتری اتفاق خواهند افتاد.

دوری گزینی اجتماعی - احتمالا تا 2022 درگیر دوری گزینی اجتماعی خواهیم بود

دوری گزینی اجتماعی – احتمالا تا ۲۰۲۲ درگیر دوری گزینی اجتماعی خواهیم بود

احتمالا تا ۲۰۲۲ درگیر دوری گزینی اجتماعی خواهیم بود

پژوهشگران هشدار داده اند در صورتی که ویروس مجددا فعالیتش را تجدید کند، جهان تا سال ۲۰۲۴ درگیر خواهد بود. البته این نکته هم باید مورد توجه قرار گیرد که دوره های طولانی تر دوری گزینی یا قرنطینه شدید هم می تواند آسیب رسان باشد. در مدل هایی که پژوهشگران تحلیل کردند، در مدلی که اقدامات سخت گیرانه قرنطینه هم داشت ایمنی کامل به دست نیامد. در واقع در تمام مدل ها ویروس به مرحله تجدید فعالیت رسید. با توجه به این نتایج پژوهشگران مدل نوبتی یا فاصله گذاری متناوب را پیشنهاد می دهند. البته این مدل به معنای اجرای قوانین بسیار شدید و سخت گیرانه نیست.

با توجه به فشارهای اقتصادی که شیوع کرونا و در ادامه قرنطینه در تمام جهان به بار آورده، پژوهشگران گفته اند هیچگونه موضعی برای اجرای این مدل ها اتخاذ نمی کنند. اما پیشبینی می کنند در صورتی که فاصله گذاری به درستی انجام نگیرد یا قرنطینه به صورت طولانی مدت و پایدار اتفاق نیفتد، فشاری فاجعه بار بر سیستم های بهداشتی وارد خواهد آمد.

پاسخ به پرسش های مهم

پژوهشگران همچنین ارائه راهکارهای قطعی و بهتر را در زمانی ممکن دانستند که بتوان به پرسش های مهم و بنیادی پاسخ داد. پرسش هایی مانند اینکه به‌محض آلودگی، ایمنی تا چه مدت دوام خواهد داشت؟ آیا انتشار ویروس در زمستان سریع‌تر از تابستان خواهد بود؟ تعامل ویروس با دیگر ویروس‌های عامل ظهور علائم سرماخورگی معمولی چگونه خواهد بود؟

پژوهشگران معتقدند شانس اینکه ویروس کرونا برای همیشه نابود شود، بسیار کم است. احتمالا هر سال و یا هر دو سال یکبار جهان با طغیان این بیماری روبرو خواهد شد. با این حال برای مبارزه با کرونا سلاحی وجود خواهد داشت. سلاحی به نام واکسن. واکسن ایمنی در جمعیت جهانی را سرعت خواهد بخشید. زمان همه گیری ها را کاهش خواهد داد. از بروز عفونت هایی که ممکن است بیمار را به بخش مراقبت های ویژه برساند، جلوگیری خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0