دولت روسیه – لغو صدور روادید عادی و ترانزیت ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۸

دولت روسیه صدور ویزای ایرانیان را لغو کرد

دولت روسیه روز گذشته از قطع تمام پروازها به کشورهای آلوده به کروناویروس خبر داد. ازاین رو پروازها به کره جنوبی به استثنای پروازهای ایرفلوت، خطوط هوایی روسیه و آئورورا، یک شرکت زیر مجموعه آن از ۱۱ اسفند متوقف خواهد شد.

تاتیانا گولیکووا، معاون نخست وزیر روسیه در پیامی از عدم صدور روادید عادی و ترانزیت برای شهروندان ایران  از ۹ اسفند خبر داد  و مردم روسیه را از سفربه ایتالیا منع کرد. محدودیت های روسیه برای بزرگترین شریک تجاری اش کشور چین از گذشته بوده است که  برای مسافران چینی محدودیت هایی را وضع کرده بود و ورود آن‌ها به روسیه متوقف شده است و اجرای تمامی اقدامات قبلی و محدودیت‌های جدید تا ماه بعد ادامه خواهند يافت.

معاون نخست وزیر روسیه در ادامه بیانات خویش اعلام کرد که در زمان فعلی پروازهایی که از کره جنوبی و ایران به فرودگاه مسکو می‌آیند به یکی از ترمینال‌های مشخص هدایت خواهند شد که در هفته های اخیر فقط برای پروازهای چین از آن استفاده می شود.

دولت روسیه صدور ویزای ایرانیان را لغو کرد

اعتراض شرکت هوایی روسی «اس ۷»

شرکت هوایی روسی «اس ۷» به تصمیم دولت برای مستثنی کردن پروازهای ایرفلوت اعتراض و آن را نقض فاحش رقابت مبتنی بر بازار آزاد بین شرکت های هوایی ارزیابی کرد.

برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا تاکنون صدها نفر در روسیه قرنطینه شده اند. نیروهای انتظامی به محل سکونت و یا هتل های محل اقامت افراد مظنون به ابتلا به این ویروس یورش برده و با استفاده از فناوری تشخیص چهره آنها را مجبور می کنند که در نقاط مخصوص قرنطینه باقی بمانند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان