دولت مورالس – شعارمخالفان علیه دولت بولیوی در خیابان‌های «‌لاپاز»

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۰

شعار مخالفان بعد از کناره گیری دولت مورالس

بعد از اعلام کناره‌گیری دولت مورالس، رییس‌جمهوری بولیوی، مخالفان وی در خیابان‌های «‌لاپاز» علیه او شعار سر دادند.  در ادامه با اعلام  خبر فرار مورالس مخالفان و معترضین خانه وی را تحت کنترل خود درآورد. در پی انتخابات ریاست جمهوری در بیستم ماه گذشته در بولیوی که همراه با تنش برگزار شد و آقای مورالس توانست برای چهارمین دوره متوالی به ریاست جمهوری انتخاب شود. پیروزی مجدد او با موجی از اعتراضات در سراسر کشور روبرو شد و خشونت در چندین شهر گزارش شد.

هواداران آقای مورالس و کارلوس مسا، رقیب اصلی او در لاپاز، پایتخت دولتی درگیر شدند و عده‌ای ساختمان رای‌گیری در شهر سوکره را به آتش کشیدند. مسا  بیان داشت پیروزی آقای مورالس را به رسمیت نخواهد شناخت. مورالس، خواستار برگزاری مجدد انتخابات در این کشور شد وی این درخواست را پس از آن مطرح کرد که ناظران سازمان کشورهای آمریکایی نسبت به نتیجه انتخابات ماه گذشته در این کشور ابراز تردید کرده بودند.

پیوستن پلیس بولیوی به مخالفان دولت مورالس

پیوستن پلیس بولیوی به مخالفان دولت مورالس صورت گرفته بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ماه گذشته ، ماموران پلیس در چندین شهر به معترضین  علیه دولت مورالس پیوستند. بعضی از نیروهای محلی آشکارا به تظاهرات جاری در خیابان‌ها پیوسته‌اند و برخی دیگر از افسران پلیس صرفا با سرپیچی از دستورات، از رفتن به سر کار خود در ایستگاه‌های پلیس خودداری می‌کنند. گرچه رییس پلیس تاکید کرده است سرپیچی از دستورات در میان ماموران گسترده نیست، به گزارش شاهدان و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی ماموران پلیس به جمع اعتراضات ضد دولتی پیوسته‌اند. در شهر کوچابامبا، صحن برخوردهای خشونت‌آمیز در نخستین روزهای تظاهرات، افسران پلیس به پشت‌بام مقر خویش رفته و در سرپیچی آشکار از دستورات مافوق، پرچم بولیوی را به اهتزاز درآوردند.

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان