داروی رمدسیویر – تاثیر رمدسیویر برای درمان کووید-۱۹

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۱

داروی شفابخش کووید ۱۹

رمدسیویر(Remdesivir)  داروی ضد ویروسی است که اخیراً شواهدی مبنی بر تأثیرقابل توجه این دارو بر بهبودی و درمان کووید-۱۹ در افراد مبتلا مشاهده شده است. رمدسیویر توسط شرکت بیوداروی ایالات‌متحده گیلیاد به‌عنوان درمان احتمالی بیماری ابولا ساخته‌شد. مقام های آمریکایی مدعی شدند  که این دارو روند بهبودی را سرعت می بخشد. این یک داروی ضدویروسی است و به آنزیم هایی که ویروس برای تکثیر در درون سلول های ما به آن نیاز دارد حمله می کند.

رمدسیویر در کارآزمایی کلینیکی در بیمارستان های اطراف جهان دوره علائم بیماری را از ۱۵ روز به ۱۱ روز کاهش داده است.جزییات کامل این مطالعات هنوز منتشر نشده اما متخصصان گفته اند در صورت تایید نتایج، هرچند این دارو «راه حلی سحرآمیز» نخواهد بود، اما «نتیجه ای درخشان» به حساب می آید.

آزمایش بالینی این دارو نیز توسط گروه بین‌المللی بر روی بیماران مبتلا به علائم شدید کووید-۱۹در این ماه به پایان می‌رسد.. طبق اخبار منتشر شده، اثربخشی این دارو در ۷۰ درصد از ۵۳ بیمار کرونا ویروسی با علائم شدید بوده است البته در یک چهارم از این بیماران عوارض جانبی جدی مانند وخیم‌تر شدن عملکرد کلیه به همراه داشته است.

دکتر آنتونی فاوچی، مدیر موسسه ملی بیماری های واگیردار آمریکا، گفت: «داده ها نشان می دهد که رمدسیویر دارای تاثیری روشن، قابل توجه و مثبت در کاهش دوره بهبودی است.». وی گفت این نتایج ثابت می کند که «می توان این ویروس را با دارو مسدود کرد» و«راه را بر این واقعیت باز می کند که امکان درمان بیماران را داریم.»

دولت ژاپن  داروی رمدسیویر را به زودی تصویب می کند

تاثیر داروی رمدسیویر برای درمان کووید-۱۹

نخست‌وزیر ژاپن شینزو آبه از  تصمیم ژاپن در ماه مه  برای تجویز داروی رمدسیویر برای معالجه بیماران مبتلا به کروناویروس خبر داد و اعلام کرد تصویت  این مورد اولین تصمیم کشور ژاپن در میان همه‌گیری‌ این بیماری خواهد بود. آبه در جلسه پارلمان گفت: «تصویب داروی رمدسیویر به زودی امکان‌پذیر خواهد بود»

یک مقام دولتی ژاپن نیز گفت: «این دارو در اوایل ماه آینده برای معالجه بیماران مبتلا به کووید-۱۹، بیماری تنفسی ناشی از کروناویروس تایید خواهد شد، زیرا حرکت برای توسعه داروهای درمانی و واکسن‌ها در سرتاسر جهان تسریع شده است.»

دولت ژاپن از شرکت Fujifilm Toyama Chemical خواسته است تا تولید اویگان را که بانام فاویپیراویر( favipiravir ) نیز شناخته می‌شود را تقویت کند. شرکت Shionogi & Co نیز اعلام کرد که هدف کارآزمایی‌های بالینی در سال جاری ساخت واکسن برای مقابله با این بیماری است.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان