دومین واکسن روسیه – اثربخشی صد درصدی دومین واکسن کرونای روسیه

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۳۰
دومین واکسن روسیه - اثربخشی صد درصدی دومین واکسن کرونای روسیه

ساخت یک واکسن جدید

طبق اعلام سرویس فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و تندرستی کشور روسیه موسوم به Rospotrebnadzor دومین واکسن روسیه برای مقابله با کرونا، در کارآزمایی‌های بالینی اولیه ۱۰۰ درصد اثربخش بوده است. این واکسن که EpiVacCorona نام دارد، از حدود دو ماه قبل (نوامبر) تحت آزمایش بوده است. EpiVacCorona ساخته مؤسسه وکتور (Vector) در سیبری است و به احتمال زیاد پس از اسپوتنیک V دومین واکسن تأیید شده کرونا در روسیه خواهد بود.

دومین واکسن روسیه - اثربخشی صد درصدی دومین واکسن کرونای روسیه

دومین واکسن روسیه – اثربخشی صد درصدی دومین واکسن کرونای روسیه

اثربخشی دومین واکسن روسیه در مقابل کرونا

با توجه به نتایج کارآزمایی‌های بالینی فاز اول و دوم میزان اثر بخشی این واکسن جدید صد درصد عنوان شده است. سرویس فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و تندرستی کشور روسیه اعلام کرده «اثربخشی واکسن با توجه به میزان اثرگذاری ایمنی‌شناسی و اثربخشی پیشگیری از ابتلا اعلام می‌شود. طبق نتایج کارآزمایی‌های بالینی فاز اول و دوم، اثربخشی واکسن EpiVacCorona صد درصد است.»

فاز اول و دوم آزمایش روی این واکسن بررسی ایمنی، عوارض جانبی و ایمنی زایی را در ۱۰۰ داوطلب ۱۸ تا ۶۰ ساله شامل شده است. روسیه میزان اثر بخشی واکسن قبلی ( اسپوتنیک V) را نیز ۹۲ درصد اعلام کرده بود.

واکسیناسیون عمومی

کشور روسیه اعلام کرده در سال جاری میلادی ۶۰ درصد از جمعیت این کشور در مقابل کرونا واکسینه خواهند شد. با وجود اینکه پوتین دستور داده تا واکسیناسیون گسترده در روسیه از هفته جاری آغاز شود؛ توزیع واکسن اسپوتینگ۷ در این کشور روندی بسیار کند داشته است.

معاون نخست وزیر روسیه تاتیانا گولیکووا، در مصاحبه ای با خبرگزاری Interfax گفته است: از حدود سه ماه آینده یعنی از ماه مارس از دومین واکسن تولیدی کشور موسوم به EpiVacCorona نیز در واکسیناسیون گسترده، استفاده خواهد شد.

کشور روسیه نیز مانند بیشتر مناطق جهان به ویروس کووید ۱۹ آلوده شده و تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در  این کشور به این ویروس مبتلا شده اند. حدود ۶۷ هزار نفر از مردم روسیه نیز به علت ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان