دومین واکسن – موفقیت دومین واکسن کرونای روسیه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۶

نتایج آزمایشات بالینی مرکز علمی وکتور روسیه

دومین واکسن کووید۱۹ روسیه در راه است. آزمایش‌های بالینی دومین واکسن ویروس کرونای روسیه در سپتامبر تکمیل می‌شود ولی تاکنون عوارض حانبی نداشته است. این واکسن پس از انجام آزمابش های بالینی و برآورد نتایج آنتی بادی‌های ویروس کرونا در تمام داوطلبان مرخص شده‌ای که واکسن تولید شده توسط مرکز وکتوررا آزمایش کرده‌اند ایجاد شده است. براساس تحقیقات انجام شده در The Lancet Friday، بیماران درگیر در آزمایشات اولیه دومین واکسن ویروس کرونای روسی آنتی بادی تولید کرده‌اند و تزریق این واکسن به آنها هیچگونه عارضه جانبی جدی به دنبال نداشته است ولیکن برای اثبات ایمنی و اثربخشی واکسن مورد نظر بسیار کوچک بودند.

مرکز علمی وکتور روسیه آزمایشات بالینی به روی واکسن تولیدی خود علیه عفونت ویروس کرونا را از تاریخ ۲۷ جولای (۶ مرداد ماه) آغاز کرد. سخنگوی دفتر مطبوعاتی اداره فدرال نظارت های بهداشتی روسیه در پاسخ به این سوال که آیا در بدن همه داوطلبان مرخص شده آنتی بادی تولید شده گفت در همه ۹ داوطلب آنتی بادی تولید شده است. در مطالعه لانست، محققان روس گزارش کردند که دو آزمایش کوچک انجام شده است که هر یک شامل ۳۸ بزرگسال سالم بین ۱۸ تا ۶۰ سال است که واکسن را در دو نوبت دریافت کرده‌اند. به هر شرکت کننده یک دوز از قسمت اول واکسن داده شد و سپس ۲۱ روز بعد با قسمت دوم یک تقویت کننده به او داده شد.

نخستین واکسن کرونای روسیه

در اوایل ماه جاری نخستین واکسن کووید ۱۹ روسیه تولید شد. اما پس از آنکه شرکت کنندگان در آزمایش بالینی واکسن عوارض جانبی مختلفی گزارش کردند، انتقاداتی به آن وارد شد. این عوارض جانبی شامل تورم، درد، افزایش دمای بدن، خارش در محل تزریق است. در حال که حاضر روسیه مشغول توسعه واکسن EpiVacCorona در یکی از واحدهای تحقیقاتی خود در سیبری است.

دومین واکسن – موفقیت دومین واکسن کرونای روسیه

سازمان «روسپوتبرنادور»(Rospotrebnadzor) روسیه اعلام کرد: تمام داوطلبان واکسینه شده در وضعیت خوبی هستند. تاکنون این واکسن به ۵۷ نفر تزریق شده و ۴۳ نفر نیز دارویی بی اثر دریافت کرده‌اند. شرکت کنندگان در این تحقیق به مدت ۲۳ روز در بیمارستان بستری شدند و تاکنون هیچ عوارض جانبی خطرناکی در آنها رصد نشده است. روسیه امیدوار است این واکسن را تا ماه اکتبر ثبت و تولید آن را از ماه نوامبر آغاز کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان