دکتر فائوچی – تزریق واکسن کرونا به گروه‌های پرخطر از یک ماه آینده آغاز خواهد شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۱

میزان تاثیرگذاری واکسن فایزر و واکسن مدرنا عالی است

دکتر فائوچی رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عضو کارگروه مقابله با کرون در مورد زمان تزریق واکسن کرونا در کاخ سفید اعلام کرد: واکسن شرکت فایزر و واکسن شرکت مدرنا مراحل آزمایشی خود را به پایان رسانده‌اند و حتی در موارد حاد بیماری نیز ایمنی ایجاد کرده و میزان تاثیرگذاری آنها عالی است و در پایان ماه دسامبر کار تزریق واکسن به گروه‌های پرخطر آغاز خواهد شد.

شرکت فایزر پیشتر زمان توزیع واکسن کرونا را  اواخر سال جاری اعلام کرد. از این رو طبق این اعلامیه واکسن کرونا اواخر سال جاری وارد بازار می‌شود و امید آن می رود تا پایان سال آینده، به میزان زیادی از مبتلایان به ویروس کرونا کاسته شود. آلبرت پورلا مدیر اجرایی این شرکت با اعلام این خبر آن را دستاورد بزرگی برای بشریت می‌داند.

تا این زمان حداقل چهار واکسن از شرکت های مختلف آمریکایی در مرحله نهایی آزمایشات بالینی خود قرار گرفتند که واکسن های شرکت فایزر و بیوتک ابتدا از خط پایان تا حدی عبور کرده اند و توانستند مصونیت ۹۰ درصدی ایجاد کنند.

دسترسی همگانی به واکسن

دکتر فائوچی  ماه گذشته  در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی گفته بود: «اولین دوزهای این واکسن به صورت محدود و با توجه به اولویت بندی مشخص پیش از پایان سال جاری به افراد تعلق می‌گیرد و این فرآیند چندین ماه نیز ادامه خواهد داشت.». وی در خصوص دسترسی همگانی به واکسن اظهار داشت: در خصوص دسترسی همگانی به واکسن، نمی‌توان انتظار داشت تا پیش از سه ماهه دوم یا حتی سوم سال ۲۰۲۱ این اتفاق بیفتد.

دکتر فائوچی – تزریق واکسن کرونا به گروه‌های پرخطر از یک ماه آینده آغاز خواهد شد

دکتر فائوچی همچنین تاکید داشتند واکسن نمی‌تواند جایگزین اقدامات بهداشت عمومی شود و مردم باید همچنان رعایت نکات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در دستور کار خود قرار دهند.

آمریکا با پرداخت دومیلیارد دلار صد میلیون واکسن خریداری کرده است. اروپا هم با سیصد میلیون در رتبه دوم و سپس کانادا و ژاپن قرار دارند. طبق گفته کارشناسان، نزدیک به سی کشور برای خرید این واکسن وارد مذاکره شده‌اند. نگرانی برای کشورهای فقیر و عدم حصول به واکسن برای بخش های گسترده ای از مردم جهان همچنان وجود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان