دیوار مرزی – تکمیل دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری ترکیه با ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۵
دیوار مرزی - تکمیل دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری ترکیه با ایران

تکمیل دیوار مرزی ترکیه با ایران

ساخت دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری ترکیه با ایران به اتمام رسید. سلیمان سویلو، وزیر ترکیه در یک پیام توئیتری این خبر را منتشر کرد. سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه  در این پیام  توئیتری ضمن اعلام  تکمیل دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری با ایران،  تصویری از این دیوار را  منتشر کرده است.

مقام‌های ترکیه قبلاً طول این دیوار مرزی را ۱۱۴ کیلومتر ارزیابی کرده بودند. سویلو در پیام خود توضیحات کاملی را  در این خصوص ارائه نداده است. اینکه چرا ساخت آن در شرق استان آغری، بجای ۱۱۴ کیلومتری که قبلا گزارش شده بود، در نهایت به ۸۱ کیلومترکاهش یافته است در حالیکه مقامات ترکیه در آغاز احداث آن، تاکید داشتند  طول مرزی با ایران ۱۴۴ کیلومتر خواهد بود.

هدف ساخت دیوار مرزی

وزارت کشور ترکیه ضمن اعلام به اتمام رسیدن ساخت دیوار مرزی بین این کشور و ایران، هدف ساخت آن را جلوگیری از عبور غیرمجاز مرزی توسط قاچاقچیان، مهاجران  غیرقانونی و تروریست‌ها عنوان کرد. وزیر ترکیه اظهار کرد که ایجاد موانع در مسیر مرزی دو کشور همسایه بخشی از برنامه این کشور برای افزایش امنیت مرزی است و از شرکت توکی به عنوان مجری این طرح قدردانی کرد.

دیوار مرزی - تکمیل دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری ترکیه با ایران

تکمیل دیوار مرزی ۸۱ کیلومتری ترکیه با ایران

ترکیه ۵۳۴ کیلومتر با ایران مرز مشترک دارد که تروریست‌های پ پ ک، قاچاقچیان مواد مخدر و مهاجران غیرقانونی به صورت غیرقانونی در برخی موارد از آن عبور می‌کنند.

از این رو طی سال‌های گذشته اعلام شد که برای جلوگیری از قاچاق، نفوذ نظامی و مهاجرت غیرقانونی، همچنین جلوگیری از نفوذ شبه نظامیان پ‌کاکا از ایران به خاک ترکیه مانع مرزی به طول ۱۱۴ کیلومتر احداث می‌کند. این کشور در سال ۲۰۱۸ هم دیواری به طول ۷۶۴ کیلومتر از جنس بتن در مرز خود با سوریه کشیده بود.

سازمان دولتی انبوه سازى و مسكن تركيه که کار ساخت مانع در مرزهای دو کشور را انجام می‌دهد دی ماه سال ۹۶ اعلام کرده بود ۸۰ کیلومتر از این طرح احداث شده و معلوم نیست چرا طی سال‌های گذشته تنها یک کیلومتر به طول ان  دیوار اضافه شده و با این کار، اتمام این پروژه اعلام می‌شود.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان