رافائل گروسی – استقبال مدیر کل آژانس انرژی اتمی از مذاکرات مجدد برجام

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۷
رافائل گروسی - استقبال مدیر کل آژانس انرژی اتمی از مذاکرات مجدد برجام

سیاست‌های دونالد ترامپ خطرات جهانی را تشدید کرد

رافائل گروسی ، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی از توافق مجدد با ایران استقبال کرد. مدیر کل آژانس انرژی اتمی اعلام کرد سیاست‌های دونالد ترامپ باعث تشدید خطرات جهانی شده بود و ابراز امیدواری کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب درباره توافق هسته‌ای با ایران یا همان برجام وارد مذاکره شود.

رافائل گروسی در مصاحبه ای در خصوص خطرات برنامه هسته‌ای ایران و کره شمالی برای جهان گفت; خروج یک جانبه دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران باعث تشدید خطرات شد. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت از آن زمان، ایران در واکنش به این اقدام اجرای تعهدات خود در چارچوب برجام را به تدریج کاهش داد. رافائل گروسی در ادامه افزود ایران در حال پیشبرد برنامه هسته‌ای خود است البته این خوب است که آژانس در ایران حضور دارد و می‌تواند تحولات را گزارش کند.

وی افزود: آینده به این بستگی دارد که طرفین حاضر در این توافق در هفته‌ها و ماه‌های آینده در این خصوص چه بگویند. مطمئن هستم فعالیت‌های تازه ای شکل خواهد گرفت و با سرکار آمدن دولت جدیدی در واشینگتن، همگرایی عوامل دیگر روی دهد و امیدواریم مذاکره صورت بگیرد.

استقبال پیشین گروسی از توافق با ایران

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چند ماه گذشه نیز در سخنرانی افتتاحیه مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و در شصت و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین از توافق با ایران در خصوص اجرای توافقنامه‌های پادمانی استقبال و ابراز امیدواری کرد که این اتفاق به تقویت همکاری و اعتماد آژانس منجر خواهد شد.

رافائل گروسی - استقبال مدیر کل آژانس انرژی اتمی از مذاکرات مجدد برجام

رافائل گروسی – استقبال مدیر کل آژانس انرژی اتمی از مذاکرات مجدد برجام

ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در پایان سفر مدیرکل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات ایران، توافق کردند تا همکاری‌های خود را بیش از پیش تقویت کنند و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از ١۶ ژانویه ٢٠١۶ به صورت موقت توسط ایران در حال اجراست، ارتقا بخشند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان