رامین جوادی برنده جایزه ایمی شد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۶

رامین جوادی و جایزه ایمی

رامین جوادی آهنگ ساز ایرانی الاصل آلمانی و خالق اثر موسیقی سریال تاج و تخت توانست برنده جایزه ایمی در بخش بهترین آهنگساز سریال شود. این جایزه که یکی از معتبرترین جوایز دنیای فیلم و سریال می باشد، شنبه و یکشنبه همین هفته در لسانجلس آمریکا برگزار شد.

این بخش از مراسم جایزه ایمی که به تجلیل از عوامل پشت صحنه فیلم ها و سریال ها و بخش موسیقی آن ها اختصاص داشت یک هفته جلوتر از مراسم اصلی که اول مهر ماه برگزار می شود از برندگانش تجلیل به عمل آورد.

رامین جوادی که توانسته به خاطر آهنگ سریال تاج و تخت این جایزه را کشب نماید پیش از این نیز توانسته بود جایزه گرمی را به خاطر موسیقی فیلم مردان آهنین کسب نماید.

بیوگرافی رامین جوادی

رامین جوادی متولد سال ۱۹۷۴ میلادی در  شهر دویسبورگ، آلمان می باشد. وی یکی از مشهورترین آهنگسازان  موسیقی برای فیلم ها و سریال های تلویزیونی می باشد. پدر جوادی یک مهاجر ایرانی و مادر وی یک آلمانی می باشد. جوادی  تحصیلاتش را در رشته موسیقی در کشور آمریکا به اتمام رسانده و پس از آن فعالیت های موسیقی خود را با نواختن در یک بند موسیقی در شهر بوستن آمریکا آغاز نموده است. در ادامه فعالیتش او با هانس زیمر آشنا شده و ادامه فعالیت هنر خود را در عرصه فیلم و سریال آغاز کرد.

وی را بیشتر به دلیل برنده شدن جایزه گرمی برای برترین موسیقی متن برای فیلم مرد آهنین در سال ۲۰۰۸، مارول و همچنین موسیقی سریال تلویزیونی پربیننده شبکه HBO به نام بازی تاج و تخت می شناسند. از سایر شاهکارهای او می توان به موسیقی های فیلم های مشهور  از حاشیه اقیانوس آرام، وارکرافت و سریال‌ های تلویزیونی مانند فرار از زندان، مظنون و دنیای غرب اشاره کرد.

امروزه شاهد افتخار آفرینی ایرانی های مقیم کشور های دیگر هستیم که در عین خوشحالی ما را در اندوهی بزرگ فرو می ببرد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 29 =


اخبار

سینما و هنر

جهان